به گزارش پایگاه خبری ربیع از شهرکرد،چهارقلوهای وانانی در استان چهارمحال و بختیاری همزمان با جشن تولد یکسالگی خود خانه دار شدند.

همزمان با روز بصیرت و هفته وحدت، جشن تولد یک سالگی چهارقلوهای روستای وانان با افتتاح خانه مسکونی آنها شیرین شد.
فرمانده سپاه ناحیه شهرکرد درآیین واگذاری منزل مسکونی به این خانواده گفت: ساخت این منزل مسکونی در متراژ ۱۱۰ متر مربع از ۱۰ خرداد با اعتبار ۴۲۰میلیون ریال آغاز و در کمتر از هفت ماه تکمیل و به این خانواده تحویل شد.
سرهنگ پاسدار مهران مرادی افزود: در راستای محرومیت زدایی و مردم یاری، با تلاش گروه های جهادی بسیج و کمک های خیران کلنگ ساخت یک باب منزل مسکونی برای یکی دیگر از نیازمندان روستای وانان نیز به زمین زده شد و عملیات ساخت این واحد آغاز شد.
گفتنی است ، سال گذشته یک بانوی وانانی پس از هشت سال انتظار و درمان نازایی، در نخستین زایمان خود صاحب چهار فرزند که سه دختر و یک پسر هستند، شد.
پدر این چهارقلوها، مددجوی ناشنوا و مستمری بگیر دائمی بهزیستی است و در بدو تولد فرزندانش، یک فرد خیر متقاضی نگهداری دو فرزند این خانواده شد که مادر خانواده با این موضوع مخالفت کرد.
روستای ‘وانان’ از توابع بخش ‘لاران’ شهرستان شهرکرد در فاصله حدود ۳۰ کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.