به گزارش پایگاه خبری ربیع از اردستان، رئیس هلال احمرشهرستان اردستان اظهار کرد: طرح ملی ایمنی و سلامت  نوروزی جمعیت هلال احمر در شهرستان اردستان از تاریخ ۲۶ اسفند آغاز گردیده است.

منصو خانی در مراسم افتتاح رسمی این طرح در محل بلوار معلم گفت: طرح با حضور ۲۰ نفز از جوانان و اعضای فعال آموزش دیده  هلال احمر به منظور اجرای بهتر طرح شروع شده است.

وی افزود: افراد آموزش دیده در طول اجرای طرح، ضمن معرفی جاذبه ها، ارائه آموزشهای امدادی را به مسافران آموزش می دهند.

خانی با بیان اینکه طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی امسال دارای ویژگی های خاصی است، تصریح کرد: ویژگی های همچون طرح ملی «بهرفت» که مسافران یک سری آموزشهای کنترلی مسافرت را دریافت می کنند.

رئیس هلال احمر اردستان تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های این طرح پیوستن «کمپین ملّی نه به تصادفات» است که مسافران ضمن امضای میثاق نامه از آموزشهای لازم در طول سفر استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه دو تخته چادر برای انجام فریضه نماز تعبیه شده، تعداد یک تخته چادردر قالب ایستگاه نقاشی برای کودکان ایجاد شده و افرادی که برای استراحت موقت حضور دارند مسابقه نقاشی های امدادی بین کودکان انجام و با دریافت آدرس جوایزی برای آنها ارسال خواهد شد.

خانی با بیان اینکه ویژگیهای دیگر این طرح اجرای طرح تذکر لسانی به منظور اجرای مصوبات ستاد احیای امر به معروف شهرستان است، تصریح کرد: خواهرانی که برای این امر آموزشهای لازم را دیده اند ضمن اهداء اقلام فرهنگی وظیفه خود را انجام خواهند داد.

رئیس هلال احمر اردستان با تاکید بر اینکه طرح امداد نجات بین شهری با استعداد ۳۲ نفر نیروی آموزش دیده آماده در پایگاه ظفرقند حضور دارند، تصریح کرد: طرح نجات امداد  را از تاریخ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین انجام خواهند داد.

انتهای پیام/فرخی