به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از کهگیلویه، هدایت‌الله آویزش امروز در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان با اشاره به مظلومیت منابع طبیعی در مهار آتش‌سوزی‌ها اظهار داشت: حین بحران آتش‌سوزی همه ادارات مکلف‌اند امکانات و نیروهای خود را بسیج کنند و نباید صرفا از منابع طبیعی انتظار مهار داشت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه گفت: این اداره همانند دیگر اعضای ستاد مدیریت بحران تنها یک عضو است اما وظیفه خود می‌دانیم در مواقع آتش‌سوزی همیشه خط مقدم باشیم.

وی تصریح کرد:آتش‌سوزی‌های سال گذشته در سطح شهرستان عمدتا مرتعی بود و خسارت خاصی در حوزه جنگل‌ها وارد نشد.

آویزش با بیان اینکه تیم‌های ادارات برای همکاری در مهار آتش‌سوزی‌ها باید فعال باشند افزود: سال گذشته اعلام امادگی‌ها صوری بود و همکاری خوبی وجود نداشت.

وی دره آبرفتی دره‌شور به سمت روستای امامزاده پهلوان را مستعد آتش‌سوزی دانست و گفت: نخاله‌های ساختمانی در این مسیر راه را بر ورود خودروی آتش‌نشانی برای اطفای حریق بسته و لازم است بازگشایی شود.

این مسؤول تصریح کرد: ۸۰ درصد آتش‌سوزی به علت سوزاندن پسماند مزارع روی می‌دهد.

آویزش با اشاره به امکانات و تجهیزات منابع طبیعی برای مهار آتش‌ گفت: چهار دستگاه دمنده، ۱۵ دستگاه فلس‌بک و ۲۰ عدد آتش‌کوب به تجهیزات موجود افزوده شده این در حالی است که برای اطفای حریق در مناطق کوهستانی امکانات جوابگو نیست.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ر