به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از افکارنیوز، هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا ضمن اعلام حمایت از رژیم صهیونیستی از سیاست‌های دولت ترامپ در حمایت از دیکتاتور‌ی‌ها از جمله عربستان سعودی انتقاد کرد.

فرید زکریا مجری شبکه تلویزیونی سی‌ان‌‎ان از هیلاری کلینتون در دهمین نشست زنان در جهان پرسید: آیا شما فکر می‌کنید راهبرد این دولت (آمریکا) در قبال اسرائیل که به نظر می‌رسد بیشتر به نفع نتانیاهو بوده است و به او هر چه را که می‌خواست از جمله به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان و انتقال سفارت به امید توافق بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها داده است-با توجه به این که نتانیاهو را می‌شناسید-واقع گرایانه بوده است؟

هیلاری کلینتون گفت: من نمی‌دانم. ما خواهیم دید که چنین توافقی (معامله قرن) که هنوز ارائه نشد، وجود دارد یا خیر، اما من با وی (نتانیاهو) از نزدیک کار کردم و روابط کاری بسیار مثبت داشتم. من با او صادق بودم و او هم با من صادق بود. من با او برای پایان دادن به حملات حماس در نوامبر ۲۰۱۲ همکاری داشتم که واقعا دشوار بود. من در اورشلیم (قدس) با وی دیدار کردم و در رام الله با عباس دیدار داشتم. من به قاهره رفتم و با رئیس جمهور وقت از اخوان المسلمین دیدار داشتم.

کلینتون گفت: بنابراین، من تجربه شخصی زیادی با او داشتم. وی (نتانیاهو) بسیار باهوش و بسیار مصمم است. این که نوع اقداماتی که این دولت اتخاذ کرده است، در جهت راه حل تشکیل دو کشور است، پرسشی است که هنوز پاسخی ندارد. من نگران هستم، در پایان انتخابات، نتانیاهو از الحاق همه شهرک‌ها صحبت کرده است که شما را برای پیدا کردن راه حل در موضع دشوار قرار می‌دهد. من حامی قوی امنیت اسرائیل و دموکراسی اسرائیل هستم، اما همچنین معتقدم مردم فلسطین شایسته برخورداری از حمایت و استقلال و تلاش بیشتر برای داشتن دولت مستقل هستند.

وی افزود: ما چگونه به این می‌رسیم؟ من دیدم همسرم به نمایندگی از ایهود باراک، پیشنهادی به فلسطینی‌ها داد که اگر می‌پذیرفتند تا الان، بیش از پانزده سال بود که یک کشور داشتند، اما آن‌ها نپذیرفتند و من در سنا و به عنوان وزیر امور خارجهدیدم با همه تلاش‌هایی که آمریکا به عنوان میانجی صادق و دیگر کشور‌ها و سازمان ملل متحد انجام دادند، هیچ کدام از این‌ها به راه حل منجر نشد.