به گزارش پایگاه خبری ربیع، بمناسبت هفته دفاع مقدس و در حاشیه دوازدهمین جلسه شورای سیاستگذاری گردشگری و صنایع دستی اصفهان، آئین آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی اولین مجتمع خدماتی، رفاهی بین راهی شهرستان لنجان در حریم شهر زاینده رود برگزار شد.

شهردار شهر زاینده رود در این مراسم این شهر را یک مجموعه فرهنگی، گردشگری دانست که فرصت‌های سرمایه گذاری زیادی در آن وجود دارد.

ابوالفضل توکلی با اشاره به وجود تصفیه خانه آب اصفهان در این شهر از دریاچه قایقرانی بعنوان یکی از جاذبه‌های شهر نام برد که چهره زیبایی به این شهر داده است.

وی افزود: مجتمع خدماتی، رفاهی و تفریحی زاینده رود در ۳ هکتار و طی ۲ سال در کنار جاده اصفهان، شهرکرد احداث و خدمات متنوع رفاهی و تفریحی را به مسافران ارائه خواهد کرد.

فرماندار لنجان نیز در این مراسم، این شهرستان را دارای فرصت و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری برشمرد و اضافه نمود: در حوزه گردشگری لنجان، اقدامات کم و پراکنده‌ای انجام شده که باید در این زمینه یک اقدام هماهنگ و استراتژیک انجام شود.

صالحی ادامه داد: در اکثر شهرهای شهرستان در حوزه‌های گردشگری سلامت، ورزش و بوم گردی طرح جامع تصویب شده و جزء دو شهرستان استان اصفهان هستیم که اعتبار مازاد را به توسعه طرح‌های گردشگری اختصاص داده ودر سال جاری ۱۲۰۰ درصد رشد در زمینه تخصیص اعتبار گردشگری داشته‌ایم.

سرمایه گذار مجتمع خدماتی رفاهی زاینده رود در گفتگو با خبر نگار ما حجم سرمایه گذاری این طرح را ۱۵۰ میلیاردریال ارزیابی کرد و افزود: با احداث این مجموعه معضل نبود یک مرکز خدماتی رفاهی در مسیر پر تردد و مهم اصفهان شهرکرد و خوزستان حل خواهد شد.

خسرویان اضافه کرد: با احداث کامل این مجتمع که شامل جایگاه‌های سوخت گاز و بنزین، رستوران، پارکینگ، شهربازی و غرفه‌های تجاری و خدماتی است برای ۳۵ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.