به گزارش پایگاه خبری ربیع، سرهنگ بهادر اسماعیلی در تشریح این خبر گفت:در پی کسب خبری مبنی بر حمل و انتقال مقادیری مواد مخدر توسط یکی از قاچاقچیان حرفه ای موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی در ادامه افزود:با اشرافیت اطلاعاتی و بهره گیری از شگردهای پلیسی، ماموران مبارزه با موادمخدر استان قم  موفق شدند متهمی که ۱۲۵ کیلوگرم تریاک را که به طرز ماهرانه ای در درون تعدادی هندوانه جاسازی  کرده بود، دستگیر کنند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: این عملیات با هوشیاری و مدیریت در صحنه ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان انجام و در این راستا یک دستگاه خودرو نیز توقیف شد.
سرهنگ اسماعیلی خاطرنشان کرد:قاچاقچیان مواد مخدر ار ترفندهایی متعدد و پیچیده ای برای قاچاق و توزیع موادمخدر استفاده می کنند ، لذا ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان نیز تمام تلاش خود را برای ناکامی این افراد که با توزیع موادمخدر در سطح جامعه ، کانون خانواده ها را به اضمحلال کشانده و جوانان عزیز را که سرمایه های کشور ما هستند به ورطه اعتیاد سوق می دهند ، مبارزه خواهد کرد.
جانشین فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: با همکاری و تعامل پلیس و مردم  می توانیم از گسترش و شیوع اعتیاد و قاچاق موادمخدر پیشگیری کنیم و شهروندان می توانند گزارش ها و اخبار خود را در این زمینه از طریق شماره تلفن های ۱۱۰ ، ۲۱۸۲۵۵۱۵ و۳۷۲۲۲۲۰۲ اعلام کنند.

مراقب سوءاستفاده کلاهبرداران در خریدهای آنلاین در شبکه‌های اجتماعی باشید
رئیس پلیس فتا استان قم گفت: با توجه به مزایای فراوان خریدهای اینترنتی و تمایل بالای شهروندان به استفاده ازاین‌ گونه خدمات گاهی اوقات سهل‌ انگاری در عدم رعایت برخی از نکات، فرصتی را برای سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی، فراهم کرده است.

سرهنگ علی موالی اظهارداشت: امروزه برخی از شهروندان و کاربران اینترنتی، ترجیح می‌دهند که خریدهای خود را به ‌صورت اینترنتی و آنلاین انجام دهند که دلایل آن را می‌توان به علت راحتی و آسان بودن خرید، امکان مقایسه قیمت‌ها و اجناس فروشگاه‌های اینترنتی مختلف با یکدیگر، در دسترس بودن فروشگاه‌ها در ایام تعطیلات رسمی، بالا بودن تنوع محصول در این
فروشگاه‌ها و سایر مزایای این‌گونه خریدها، بیان کرد که گاها سهل‌انگاری در عدم رعایت برخی از نکات ایمنی، فرصتی را برای سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی، فراهم می‌کند.
وی یادآور شد: از شهروندان عزیز همواره انتظار می‌رود، حتی‌الامکان از صفحات، کانال‌ها و گروه‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی خارجی یا غیربومی خرید نکرده و از فروشگاه‌های اینترنتی ثبت‌شده در سایت Enamad.ir خرید کنند.
رئیس پلیس فتا استان قم همچنین ادامه داد: شهروندان گرامی حتماً توجه داشته باشند، فروشگاه یا سایتی که قصد خرید از آن را دارند دارای نماد اعتماد الکترونیک باشند که در سایت ثبت‌شده‌اند و با کلیک کردن بر روی نماد درج‌ شده در فروشگاه، کاربران را به سایت مذکور هدایت کند نه اینکه صرفاً یک آرم نماد اعتماد در فروشگاه درج‌شده باشد که گاها تقلبی هستند.
سرهنگ موالی با تأکید بر اینکه شهروندان حتماً قبل از خرید اینترنتی، در مورد فروشگاهی که می‌خواهند از آن خرید کنند تحقیق کنند، یادآور شد: تقریباً می‌توان گفت امن‌ترین روش برای خرید اینترنتی، استفاده از سیستم خرید پستی یا تحویل کالا درب منزل است که شهروندان، محصول مورد نظر خود را سفارش می‌دهند و کالای مربوطه توسط فروشنده، از طریق اداره پست برای آنان ارسال می‌گردد و شخص خریدار، جنس را روئیت کرده و پس از تائید، مبلغ کالا را پرداخت می‌کند.
رئیس پلیس فتا استان قم با اشاره به اینکه شهروندان علاوه بر موضوعات بالا در هنگام خرید و پرداخت آنلاین مراقب درگاه‌های بانکی جعلی یا فیشینگ باشند، خاطرنشان کرد: این کار از طریق نصب افزونه‌های ضدفیشینگ در مرورگرها، تست آدرس درگاه پرداخت در سایت‌هایی از قبیل phishingyab.ir که صحت درگاه پرداخت را بررسی می‌کنند، حداقل یک یا دو بار اشتباه وارد کردن مشخصات کارت‌بانکی برای تست اتصال درگاه پرداخت به سیستم بانک مرکزی و چندین راهکار دیگر که کاربران عزیز می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolic.ir از آن ها آگاهی پیدا کنند.