رئیس اداره باستان‌‌شناسی اداره کل میراث فرهنگی اصفهان از کشف تکه‌های سفالی از دوره هزاره چهارم (پیش از میلاد) در یکی از تپه‌های شهرستان فریدون‌شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ، علمدار علیان با اشاره به کشف تکه سفال‌هایی از تپه‌های باستانی فریدون‌شهر اظهار داشت: آن چیزی که از این تپه پیدا شده اشیا نبوده بلکه تکه سفال است.

وی افزود: این نمونه سفال‌ها مربوط به هزاره چهارم (پیش از میلاد) است که در یک پروژه عمرانی و لوله‌گذاری برای آبیاری تحت‌فشار و در عملیات کنده‌کاری این پروژه کشف شده است.

رئیس اداره باستان ‌شناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: در جریان اجرای این پروژه، به محوطه‌ای که میراث فرهنگی برای عملیات باستان‌شناسی تحت نظر داشته برخورد می‌کنند و در این راستا یک سری قطعه سفال کشف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این محوطه مدتی شناسایی ‌شده بود ولی عملیات باستان‌شناسی توسط کارشناسان صورت نگرفته است، تصریح کرد: پس ‌از اینکه این قطعه‌ها کشف شد به میراث فرهنگی استان اطلاع داده شده و عملیات بررسی بر روی این قطعه‌ها صورت می‌گیرد.

علیان بیان کرد: بر‌اساس بررسی‌های صورت گرفته، قدمت قطعه‌های سفالی که جدیداً در تپه‌های باستانی فریدون‌شهر کشف‌ شده با سیلک کاشان یعنی ۷ هزار سال پیش برابر است.

وی گفت: بررسی‌ها بر روی این قطعه‌های سفالی ادامه دارد و تاکنون اطلاعات جدیدی به دست ما نرسیده است.