به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس از گرگان، حجت‎الاسلام محمد قمی عصر امروز در مراسم شهادت امام رضا(ع) و بزرگداشت دومین سالگرد عروج ملکوتی زائر پیاده اربعین حسینی در مسجد جامع آزادشهر با اشاره به آیه « مَنْ أَرَادَ الْآخِرَهَ وَسَعَى لَهَا سَعْیَهَا وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولَئِکَ کَانَ سَعْیُهُمْ مَشْکُورً» اظهار کرد: قناعت یک سلوک است و اینکه انسان از خداوند چه می‎خواهد به تلقی وی از حضرت حق بستگی دارد.

وی تصریح کرد: در روایت آمده افراد خواسته‎های خود را براساس تلقی خود از خداوند تنظیم کنند، برخی از خداوند کم می‎خواهند حال آنکه نباید از خداوند به‎عنوان مُلک لایزال الهی کم بخواهد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه انسان براساس سرشتی که دارد به کم قانع نیست، اذعان کرد: طمع‎ورزی انسان بد است اما تقاضای افراد از خداوند ایرادی ندارد و بد نیست که افراد اموال، دانش، اولاد  و … بیشتری را از خداوند طلب کنند.

قمی با بیان اینکه آخرت زوال‎ناپذیر است و مدت زمانی که افراد از رضوان و بهشت الهی متنعم می‎شوند نامحدود است، یادآور شد: باید کاری کرد که برای آخرت انسان به کار آید، دنیا و خواسته‎های دنیوی در برابر آخرت هیچ است.

وی اضافه کرد: کسی که در بهشت با امیرالمومنین(ع) هم‎نشین می‎شود مقایسه دارایی این فرد با تمام ثروت و دارایی‎های دنیا خنده‎دار است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی امام راحل فرمودند اولین گام در مبارزه اراده است و پس از آن، تصمیم بر اینکه سیادت کفر و شرک جهانی، خصوصاً آمریکای جهانخوار را بر خود حرام کنید، تأکید کرد: چه کسی در دل خود تصمیم گرفته که سیادت شرک و کفر را بر خود حرام کند، کسی که اراده کند در آخرت آبادانی داشته باشد، نمی‎تواند ظلم و ظالم را تحمل و از کنار آن به راحتی عبور کند، در واقع انسان باید با ظلم و ظالم مبارزه کند تا آخرتش آباد شود همانطور که امام راحل عزت و حیات را در سایه مبارزه دانستند.

قمی با بیان اینکه وعده الهی حق است، متذکر شد: کسی که آبادانی آخرت را بخواهد از مستضعفان و گرفتاران دستگیری می‎کند و از حق خود می‎گذرد.

وی با بیان اینکه در آخرت میزان تلاش افراد مهم است نه عمل و نتیجه آن، بیان کرد: کسی که اراده کرده به خوبی، والایی بهشت و همنشینی با امیرالمونین(ع) دست یابد در صورتی که مومن باشد و در راستای تحقق این هدف تمام سعی و تلاش خود را به کار گیرد آخرت خود را آباد کرده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه محبت مومن به خداوند بسیار شدید است، اذعان کرد: مومن در حالی که ایمان دارد باید برای رسیدن به آخرت آباد تصمیم بگیرد و برای رسیدن به آن سعی کند.

قمی با بیان اینکه مومن دستگیر و حلال مشکلات دیگران است و رفتارهای خدایی دارد، ابراز کرد: باید از خداوند بخواهیم خیر را به دستان ما جاری کند، برای اینکه سعی و تلاش انسان گم نشود باید کاری کند که مورد پسند و رضایت خداوند باشد.

انتهای پیام/۸۳۰۱۸