بر اساس اعلام سخنگوی شورای شهر آران و بیدگل، انعقاد تفاهم نامه‌ای به ارزش ۳۵۰ میلیون یورو با شرکتی کره‌ای برای احداث نیروگاه برق خورشیدی در آران و بیدگل، از دیگر دستاوردهای حضور در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران در تهران بوده است.به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز، سخنگوی شورای شهر آران و بیدگل با اشاره به برگزاری نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران در تهران گفت: در این اجلاس گفتگوهای خوبی با مسئولان محلی و کشوری در زمینه‌های مختلف از جمله مدیریت بحران و حفظ میراث فرهنگی صورت گرفت.

احمدرضا سعیدی مشارکت مردم در اقدامات شهرداری‌ها را یکی از محورهای مهم این اجلاس برشمرد و اذعان کرد: در این اجلاس کارگاه‌ها و سخنرانی‌های بسیار مفیدی در موضوعاتی که شوراها و شهرداری‌ها با آن درگیر هستند انجام شد.

وی با بیان این که مرنجاب به خوبی در جهان شناخته شده، به دیداری که در حاشیه‌ی با پروفسور آرتور شرمن، یکی از معاونان سازمان جهانی گردشگری ملل متحد داشته است اشاره کرد و گفت: شرمن مرنجاب را به خوبی می‌شناخت و بر سرمایه گذاری برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری موجود در این منطقه تاکید کرد.

احمدرضا سعیدی ابراز امیدواری کرد بر اساس گفتگوهای انجام شده این مقام سازمان ملل در چند ماه آینده در جریان سفری که به ایران خواهد داشت به مرنجاب نیز سفر کند.

وی در این مورد افزود: طبعا چنین سفرهایی در معرفی آران و بیدگل و ظرفیت‌های گردشگری آن کمک شایان توجهی خواهد کرد.

بر اساس اعلام سعیدی انعقاد تفاهم نامه‌ای به ارزش ۳۵۰ میلیون یورو با شرکتی کره‌ای برای احداث نیروگاه برق خورشیدی در آران و بیدگل، از دیگر دستاوردهای حضور در این اجلاس بوده است.

گفتنی است به جز احمدرضا سعیدی، علی مهرآبادی و حسین آرامی نیز به همراه علی صیادیان، رئیس شورای شهر آران و بیدگل در این اجلاس دو روزه شرکت داشتند.