به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فولاد مبارکه، در پی کسب این رکورد موفقیت‌آمیز، رئیس‌زاده رئیس واحد جرثقیل‌های ریخته‌گری در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد گفت: جرثقیل شمارۀ ۴۶ با کلاس کاری M8A8 و با طول دهانۀ پل ۳۵.۵ متر و ظرفیت باربرداری ۵۰ تن در توسعۀ پلان شمارۀ A واحد آماده‌سازی تختال برای افزایش ظرفیت انبار اسلب واحد ریخته‌گری مداوم طراحی و ساخته شده است. این جرثقیل در دهم بهمن‌ماه در یک شیفت کاری به مدت ۱۲ ساعت در ارتفاع ۱۰ متری تیر گریدر‌های سالن ردیف N- O نصب شد.
در همین خصوص، ابراهیمیان سرپرست جرثقیل‌های ریخته‌گری افزود: این سازه ۱۸۰ تنی از ۲ دستگاه پل و یک دستگاه ترولی و سازه‌های رابط تشکیل شده است.
وی رکورد قبلی نصب سازۀ جرثقیل را مربوط به سازۀ جرثقیل شمارۀ ۴۵ و به مدت ۴۸ ساعت اعلام کرد و گفت: کسب این رکورد که برگ زرین دیگری از افتخارات شرکت فولاد مبارکه است، با برنامه‌ریزی دقیق و همت و تلاش کارکنان واحد جرثقیل‌های ریخته‌گری و با رعایت مسائل ایمنی در جهت کاهش مدت‌زمان توقف خطوط تولید به دست آمد.
سرپرست جرثقیل‌های ریخته‌گری از همکاری مدیریت ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، واحدهای حمل‌ونقل و آماده‌سازی تختال و همچنین از مساعدت شرکت‌های جرثقیل پولاد، شرکت فنی مهندسی و واحد اجرای پروژه‌ها قدردانی کرد