به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، رضا رضایی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای اجرای طرح ثبت نام و توزیع لوازم کاهنده مصرف آب در اردیبهشت امسال تاکنون تعداد ۲۸۳۳ درخواست ثبت شده است که لوازم مورد نیاز آن ها بر اساس برنامه زمان بندی در حال تحویل است.
وی با بیان این که لوازم کاهنده مصرفی که بین شهروندان توزیع می شود شامل سردوش ثابت، سردوش متحرک، پرلاتور یا درافشان روپیچ و پرلاتور توپیچ است گفت: بررسی مصرف آب مشترکانی که این لوازم را دریافت و نصب کرده اند نشان می دهد میزان مصرف آب آن ها نسبت به دوره مشابه سال قبل به طور میانگین ۲۰ درصد کاهش داشته است.
معاون درآمد و خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در این بررسی مصرف آب ۷۰ مشترک با کاربری های مختلف مسکونی، تجاری، اداری، بیمارستانی و فرهنگی به طور تصادفی مورد انتخاب و بررسی قرار گرفت که بر اساس آن میزان مصرف این کاربری ها از ۵ تا ۵۴ درصد کاهش نشان می دهد.
رضایی از ادامه اجرای طرح ثبت نام و توزیع لوازم کاهنده مصرف آب خبر داد و گفت: مشترکین آبفای استان اصفهان در ۹۲ شهر تحت پوشش می توانند از طریق پرتال شرکت به نشانیwww.abfaesfahan.ir  و یا تماس با سامانه خدمات غیر حضوری ۱۵۲۲ و انتخاب کلید شماره ۸ درخواست خود را ثبت کرده تا لوازم کاهنده مورد نیاز برای آن ها ارسال شود.
وی گفت: هزینه این لوازم هم به صورت نقدی و هم به صورت اقساط ۱۲ ماهه قابل پرداخت است.