به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، میزان هدر رفت گاز در سال ۹۷ را بالغ بر ۲.۲۷ درصد عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۱۵ صدم کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی، سید مصطفی علوی، با اشاره به اینکه سال گذشته حدود ۲۰ میلیارد و ۴۳۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی از طریق خطوط انتقال به استان اصفهان وارد شده است، گفت: میزان هدر رفت گاز در شبکه‌های گازرسانی سطح استان طی سال گذشته ۴.۷۸ درصد و درسال ۹۶ بالغ بر ۵.۳۹ درصد از حجم گاز ورودی بوده است.

وی، تصریح کرد: کالیبره کردن به موقع کنتورها، رفع نشتی از شبکه‌ها، ایستگاه‌ها و تجهیزات گازرسانی در سال گذشته استفاده از کنتورهای التراسونیک، جایگزنی سریع کنتورهای خراب حتی الامکان با کنتورهای ارتقاء یافته موجب کاهش میزان هدررفت گاز شده است.

مهندس علوی، در خصوص آخرین اقدامات صورت پذیرفته برای کاهش میزان گازهای گمشده بیان داشت: یکی از اصلی‌ترین موضوعات برای کاهش میزان گازهای گمشده، نصب کنتورهای ارتقا یافته است. همچنین یکی دیگر از راه‌های کنترل میزان گازهای گمشده، موضوع بلوک بندی شبکه‌های گازرسانی است که در حال حاضر در این استان در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: یکی دیگر از پارامترهای مؤثر در افزایش میزان گازهای گمشده، انشعابات غیرمجاز است که در این زمینه تلاش کرده‌ایم از طریق گشت‌های نیروی انتظامی و همچنین گشت‌های حراست شرکت گاز کنترل‌های بیشتری انجام شود و با افرادی که انشعابات غیرمجاز داشته‌اند به شدت برخورد می‌شود.