رئیس اتحادیه مبل اصفهان گفت: قیمت بالای مواد اولیه برای تولید و همچنین مزد بالای کارگران سبب شده که قیمت کالاها بالا باشد و به علت رکود بازار، تولیدکنندگان سود مجاز از هر کالا را به دست نمی‌آورند.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ،حجت‌الله پورحقانی با اشاره به کیفیت محصولات ارائه شده در نمایشگاه مبل که هفته پیش در اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: با وجود حضور ۱۱۴ تولید‌کننده در این نمایشگاه، استقبال مردم از نمایشگاه خوب بود ولی هنوز هم در برگزاری نمایشگاه‌ها مشکلاتی داریم.

وی افزود: به نظر من اگر اجازه فروش کالا در نمایشگاه توسط مسئولان داده نشود و تولیدکنندگان فقط به معرفی محصولات خود بپردازند، کار با موفقیت بیشتری انجام می‌شود.

رئیس اتحادیه مبل اصفهان درباره صادرات مبل اصفهان بیان کرد: اصفهان حدوداً دارای ۴۰۰ واحد تولیدی است، حدود ۱۵ درصد مبل اصفهان به خارج از کشور و ۶۰ درصد آن به سایر استان‌ها صادر می‌شود ولی اصفهان دارای پتانسیل بیشتری برای پیشرفت در این عرصه است.

وی در بیان دلیل افزایش قیمت مبل در سال‌های گذشته گفت: قیمت بالای مواد اولیه برای تولید و همچنین مزد بالای کارگران سبب شده که قیمت کالاها بالا باشد و تولیدکنندگان حتی سود مجاز برای هر کالا را نیز دریافت نمی‌کنند، چون بازار در رکود است و اگر قرار باشد سود ۱۵ درصدی مجاز هر کالا را روی قیمت بگیرند، قیمت‌ها خیلی بیشتر از قیمت کنونی می‌شود.

پورحقانی ادامه داد: مبنای تعیین قیمت‌ها بر این اساس است که پس از تولید کالا و با احتساب قیمت مواد اولیه‌، ۱۵ درصد سود روی قیمت کالا گذاشته شود ولی در وضعیت کنونی که بازار در رکود به سر می‌برد، تولیدکنندگان سود کمتری دریافت می‌کنند.

وی گفت: بسیاری از کشورهای دنیا هستند که ما می‌توانیم از نظر کالا آن‌ها را تأمین کنیم، به همین علت از مسئولان تقاضا داریم برای حمایت از این عرصه و تبدیل شیوه‌ سنتی تولید به شیوه مدرن، وام‌‌های چندبهره برای تهیه ابزارآلات اولیه تحت نظارت اتحادیه پرداخت کنند.