معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان اصفهان گفت: میزان آب بدون درآمد استان اصفهان طی ۹ سال گذشته به حدود ۱۷.۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ربیع به نمقل از ایمنا ،حسن غلامی  با بیان این مطلب اظهار داشت: مقدار آب بدون درآمد شرکت آبفا استان اصفهان در سال ۸۶ حدود ۳۱ درصد بود که در سال گذشته میزان آب بدون درآمد آبفای اصفهان به حدود ۱۷.۵ درصد کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه راه‌اندازی و تجهیز دو اکیپ مستقل نشت‌یابی تأثیر بسیاری در کاهش میزان مصرف آب بدون درآمد داشته است، افزود: طی ۳ سال گذشته به‌طور متوسط سالانه بیش از ۱۵۰ لیتر در ثانیه با رفع نشتی از میزان هدررفت آب کاسته شده که این مهم با راه‌اندازی و تجهیز اکیپ نشت‌یابی مسیر شد.
معاون بهره‌برداری آبفای استان اصفهان به برخی از عوامل که بسیار مؤثر در کاهش میزان آب بدون درآمد بوده است پرداخت وی تصریح کرد: تعویض سالانه بیش از ۴۰ هزار کنتور فرسوده آب، اصلاح سالانه بیش از ۱۵۰ کیلومتر شبکه‌های توزیع آب، استانداردسازی و بهسازی سالانه بیش از ۵ هزار فقره انشعاب فرسوده آب، تجهیز آزمایشگاه تست کنتور به تکنولوژی روز دنیا و تست صد درصدی تمامی کنتورهای نو خریداری شده برخی از عوامل مؤثر در کاهش میزان مصرف آب در اصفهان بوده است.
غلامی با اشاره به برنامه‌ریزی و تهیه نرم‌افزار جامع مدیریت بر اطلاعات به منظور ایجاد زیرساخت مبتنی بر اطلاعات مکانی GIS گفت: طراحی و راه‌اندازی بخش پایش اطلاعات فشار با روش ابتکاری و کم هزینه تابلوهای فشارسنجی کنارمعبری برای ۳۲۵ نقطه در سطح شهرهای استان بوده که سامانه پایش آنلاین فشار شبکه توزیع بزرگ‌ترین سامانه پایش در کشور به منظور رصد فشار شبکه شناخته شد.
معاون بهره‌برداری آبفای استان اصفهان کاهش مدت زمان مهار حوادث را بسیار حائز اهمیت در میزان کاهش آب بدون درآمد برشمرد و اظهار داشت: طراحی و اجرای سامانه مدیریت خودروهای خدماتی شرکت به AVLS به منظور سامان دهی بهتر و سریع‌تر خدمات و کاهش مدت زمان رسیدگی به حوادث بوده است.