به گزارش پایگاه خبری ربیع، پروژه‌های نهال‌کاری در مراتع علی‌آباد قم با هزار و ۲۵۴ هکتار مساحت با حضور رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و جمعی دیگر از مسئولان این سازمان و مسئولان ارشد استان قم به پایان رسید.

در حاشیه این مراسم در آستانه روز درختکاری بیش از ۵۰ نفر از ائمه جماعات استان قم به صورت داوطلبانه در مراتع علی‌آباد به کاشت نهال در مساحتی بیش از سه هکتار پرداختند.

پیش از این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی طباطبایی‌نژاد نماینده ولی‌فقیه در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سالن طبیعت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم و در جمع روحانیون به نقش محوری روحانیون در قالب سفیران انفال پرداخت و گفت: با توجه به ارتباط مستقیم روحانیون با مردم واهمیت منابع طبیعی از دیدگاه قرآن و روایات، ترویج فرهنگ حفظ و حمایت از منابع طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: منابع طبیعی متعلق به نسل های کنونی نیست و به نسل های آینده نیز تعلق دارد و طلاب و روحانیون باتوجه به نفوذی که در بین مردم دارند، نقشی اثرگذار، در حفظ و حراست از منابع طبیعی خواهند داشت

در ادامه حمیدرضا زمانی رییس اداره آموزش، ترویج ومشارکت های مردمی به نقش روحانیون به عنوان همیار طبیعت پرداخت و سامانه همیار طبیعت را جهت ثبت نام و صدور کارت همیار طبیعت به طلاب و روحانیون معرفی کرد.