به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی فرماندار مسجد سلیمان با تاکید براینکه بی تردید کارکردها و خدمات گسترده و موثر سازمان تأمین اجتماعی بر کسی پوشیده نیست گفت : سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد عمومی غیر دولتی است که بخش عمده منابع آن از محل اخذ حق بیمه ها و با مشارکت بیمه شده و کارفرما تأمین می شود.

وی افزود: این در حالی است که بسیاری از کارگاه های بزرگ شهرستان مسجد سلیمان مبالغ قابل توجهی به تأمین اجتماعی بدهی دارند.

فرماندار مسجد سلیمان با تقدیر از همراهی سازمان تأمین اجتماعی با اهداف و برنامه های توسعه ای کشور و حمایت های همه جانبه از اشتغال و به تبع آن رونق تولید افزود : حمایت از نیروی کار بعنوان یکی از بهترین سرمایه های جوامع به سبب سهم و نقشی که در فرآیند توسعه دارد امری مهم و اجتناب ناپذیر است و این انتظار از کارفرمایان عزیز می رود تا نسبت به تعهدات خود در قبال کارگران و سازمان تأمین اجتماعی همت بیشتری داشته باشند.

در ادامه علیرضا فرجی رئیس شعبه تامین اجتماعی مسجد سلیمان ضمن تشریح اهم اقدامات و فعالیتها گفت : نزدیک به ۷۰ هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی و ۸ هزار مستمری بگیر در شهرستان مسجد سلیمان را تحت پوشش داریم که بر اساس آمار موجود بیش از ۷۷ درصد از مردم تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند.

فرجی با اشاره به اینکه تأمین اجتماعی از اجزای کلیدی و تعیین کننده امنیت اجتماعی است، افزود : انتظار بجایی است که شرکای اجتماعی سازمان بویژه کارفرمایان در انجام به موقع تعهدات خود این سازمان را همراهی کنند.