پایگاه خبری ربیع/ نویسنده: سعید ایمانی

یادداشت امروز را با یک پرسش آغاز می کنم آیا می دانستید در شاهرود مدیر یک اداره کل عریض و طویل با اعتبارات میلیاردی و ده ها کارمند، ۱۶ سال در سمت خود حضور دارد و هنوز هم گویا قرار نیست جای خود را به کسی دیگر دهد؟

آری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان مستقر در شاهرود ۱۶ سال مدیریت کل این اداره را بر عهده دارد.

حجت الاسلام شکری از زمانی که ۷۰ درصد محاسن و موهایش سیاه بودند تا امروز که کمتر مویی بر سر دارد و محاسنش یکدست سفید شده اند مدیرکل است!

زمانی که شکری مدیرکل شد گوشی موبایل نوکیا ان ۹۰ تازه به بازار آمده بود، اپل هنوز گوشی نساخته بود و ویندوزها ۲۰۰۰عربی بودند، اکثر مردم گوشی سامسونگ ان ۶۲۰ داشتند که وقتی زنگ می خورد چراغ هایش رنگی رنگی می شدند و صاحب موبایل کلی کیف می کرد و فخر می فروخت.

شکری وقتی مدیر شد کامپیوتر ها فلاپی می خوردند چیز مربعی سیاهی که جوانان امروز نمی دانند چیست!

همه بازی مار نوکیا را بزرگترین تفریح خود می دانستند و آنقدر به در و دیوار می زدند تا انگشتانشان درد بگیرد و به هم بگویند انگار انگشتم مونده لای در!

وقتی شکری مدیرکل شد بنزین ۸۰ تومان بود، خاتمی رئیس جمهور بود گوشت کیویی ۳۶۰۰ تومان بود و این آخرها به ۶ هزار تومان رسیده بود.

وقتی شکری مدیرکل بود علی دایی نصف گل هایش را نزده بود و علی رضا بیرانوند دروازبان تیم ملی،کلاس اولی بود و مهدی قاعدی مهاجم استقلال اصلا به دنیا نیامده بود!

وقتی شکری مدیرکل شد میدان امام هنوز یک نیم داره اضافه داشت و وسطش یک گل قدیمی چند برگ قرمز داشت. مثل آن گل هایی که عکسش روی کتاب فارسی اول ابتدایی دهه ۶۰ بود!

وقتی شکری مدیرکل شد پراید ۶ میلیون تومان بود و بنگاه یوسفی هنوز آر دی صفر می فروخت! خانه در خیابان خرقانی متری ۲۵۰ هزار تومان معامله می شد! همه سریال زیر آسمان شهر می دیدند و صبح ها ادای خشایار مستوفی را در می آوردند!

وقتی شکری مدیرکل شد شهریه دانشگاه آزاد ۷۰ هزار تومان بود و اجاره خانه ماهی ۱۶ هزار تومان بود و ضبط های کاستی هنوز وجود داشتند و تازه سی دی صوتی آمده بود! عده ای هم روی رنو دزدگیر می گذاشتند و می رفتند بلوار پز می دادند یکهو یک دوو سیلو می آمد و آن ها کاسه کوزه شان را جمع می کردند!

وقتی شکری مدیرکل شد هنوز تلویزون ۵شبکه داشت و از مختار و جومونگ هم خبری نبود ( البته این خود یکی از محاسن عجیب دوران مدیریت شکری است که از او تقدیر می کنیم)

بله از آن زمان تا امروز که بنزین هزار تومان و گوشت ۱۰۰ هزار تومان شده و خانه متری ۵میلیون تومان شده شکری هنوز مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان است!

مدیری که اگر قرار بود کار جدیدی، ایده نویی، طرحی چیزی انجام دهد باید قاعدتا تا کنون انجام می داد پس اگر تا امروز انجام نداده این چند صباح هم تا بازنشستگی انجام نمی دهد!

اما شکری در این نزدیک به دو دهه اقدامات اساسی خیلی زیادی هم کرده مثلا چهار سال پیش در همین روزها کنار فردی به نام حسینی شاهرودی که کارمند تبلیغات اسلامی بود ایستاد و همه امکانات این سازمان عریض و طویل را در شهرها و روستاها برای تبلیغات در اختیار او گذاشت.

به واسطه همین خدمات جنابشان بود که به یکباره و به صورت کاملا اتفاقی مردم شهرستان شاهرود و میامی و دورترین روستاها هم فهمیدند که برادر مرحوم حسینی شاهرودی همان روحانی سخت کوش و محترم که یادش همیشه گرامی باد، برای نامزدی انتخابات به میدان آمده است!

به هر روی باید دید در این انتخابات شکری چه نقشی بازی می کند و باز هم امکانات این سازمان مهم را برای حسینی شاهرودی بسیج میکند تا چند صباحی بیشتر در این سمت باقی بماند و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند!!!