به گزارش پایگاه خبری ربیع، سرهنگ “علی موالی” اظهارداشت: مجرمین سایبری با سوء‌استفاده از استقبال مردم از سایت‌های واسط فروش کالا و یا درج آگهی رایگان، دست به کلاهبرداری می‌زنند که متاسفانه به دلیل ناآگاهی کاربران این نوع سایت‌ها نسبت به این موضوع و عدم توجه به نکات امنیتی، کلاهبرداری از طریق این روش در استان کرمانشاه درحال افزایش است.
وی ادامه داد: فرد کلاهبردار با بررسی لحظه‌ای سایت‌های واسط به محض درج یک آگهی، برای فرد درج کننده آن یک پیامک ارسال کرده و با جعل عنوان سایت واسط، تحت عنوان کارمزد ثبت آگهی درخواست مبلغ ۲۰۰۰ تومان کرده و لینک یک درگاه جعلی نیز به همراه متن ارسال می‌شود.
سرهنگ موالی گفت: قربانی که از درج یا عدم درج آگهی خود خبری ندارد با مشاهده پیامک تصور کرده پیامک از طرف سایت مربوطه ارسال شده که با توجه به کم بودن مبلغ، غافل از اینکه لینک پرداخت ارائه شده جعلی و فیشینگ است بر روی آن کلیک کرده و اطلاعات بانکی خود را ارسال می‌کند.
رئیس پلیس فتا استان قم با بیان اینکه پس از ثبت اطلاعات، حساب فرد قربانی خالی می‌شود به کاربران توصیه کرد: استفاده‌ کنندگان از این نوع سایت‌ها به پیامک‌های مختلفی که از طرف افرد سودجو دریافت می‌کنند توجهی نکرده و برای تایید صحت موضوع به سایت یا برنامه مورد نظر مراجعه نمایند همچنین کاربران می‌توانند درج رمز پویای خود را به لحظات آخر مدت زمان تعیین شده موکول کرده تا در صورت جعلی بودن درگاه، کلاهبر نتواند از اطلاعات استفاده کند.
سرهنگ موالی تاکید کرد: هموطنان پس از مراجعه به درگاه بانکی به آدرس آن توجه کنند و دقت داشته باشند تمام درگاه های بانکی کشور از دامنه shaparak.ir استفاده می‌کنند، همچنین مردم به صورت ۲۴ ساعته می‌توانند با مراجعه به وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی پاسخ سوالات خود را دریافت کنند.