به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس استان کردستان؛ روح‌الله زرین، اواخر دهه ۵۰ هجری شمسی پس از مبارزه گروه‌های مختلف دینی با رهبری سید روح‌الله خمینی رژیم ۲۵۰۰ ساله طاغوت که بر ایران حکومت ظالمانه می‌کرد سرنگون می‌شود‌. سرانجام در سال ۵۷ همزمان با تشکیل انقلاب اسلامی ایران، با فرمان امام خمینی(ره) سازمانی نظامی تحت عنوان سپاه پاسداران شکل می‌گیرد. این سازمان انقلابی با اهدافی مانند دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی، نوسازی مناطق محروم، راه‌سازی و حمایت از نیازمندان در جامعه آن زمان ایران شکل گرفت.

سازمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نقش موثری در پیروزی جنگ تحمیلی ۸ ساله رژیم بعث عراق علیه کشورمان را بر عهده داشت. سال‌ها شاهد مبارزه سربازان سپاه در مناطق مختلف کشور در پاسداری از این آب و خاک بودیم به نحوی که هر از چند گاهی که بیگانگان چشم طمع به این آب و خاک مقدس و قصد نفوذ به آن را داشتند توسط نیروهای جان بر کف سپاه پاسداران شجاعانه دفاع کردند و برای پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی، دفاع از میهن و پاسداری از ناموس مردم تا پای شهادت رفتند.

نتیجه ۴ دهه فعالیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایجاد هزاران کیلومتر پروژه‌های راه‌سازی در صعب‌العبورترین مناطق کشور، آبرسانی به مناطق روستایی محروم، ساخت واحدهای مسکونی، مدارس، مساجد، ایجاد پروژه‌های آبخیزداری، سد سازی، جنگل کاری و صدها طرح دیگر است که نمونه آن در چهار گوشه ایران پهناور وجود دارد و در حال گسترش است.

در سال ۱۳۸۶پس از انتصاب سردار محمدعلی جعفری به فرماندهی کل سپاه نوآرایی‌های تشکیلاتی در سپاه ایجاد شد که شامل تشکیل سازمان بسیج مستضعفین و سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تشکیل ۳۱ سپاه استانی بود.

با وجود چنین خدمات ارزنده‌ای که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تمام کشور به صورت یکسان و بدون هیچ چشمداشتی انجام داده است. در ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ دولت ایالات متحده آمریکا سپاه را گروهی تروریستی نامید که در واکنش به این اقدام، شورای عالی امنیت ملی ایران نیز ستاد فرماندهی ارتش آمریکا در خاورمیانه و شرق آفریقا را تروریستی اعلام کرد.

این در حالی است که سپاه پاسداران در کنار فعالیت‌های نظامی و جهادی در خدمات‌رسانی به مردم پیشقراول بوده است.

سپاه پاسداران ظرفیت‌هایی که با تلاش و پشتکار بیش از ۴ دهه با توانایی مدیران و کارکنان خود به دست آورده است توانسته این سازمان نظامی را در منطقه قدرتمند جلوه دهد. با این وجود سپاه پاسداران مقتدرانه در مقابل تحریم‌های ظالمانه پیمانکاران و شرکت‌های اروپایی ایستاد و این ابرقدرت‌ها به دلیل ناتوانی در مقابل این نظام انقلابی و اسلامی آنرا بعنوان تروریست در منطقه معرفی می‌کنند. این در حالی است که سپاه پاسداران هموار حامی حقوق بشر و عقاید اسلامی بوده و از مسلمانان و مظلوم دنیا دفاع کرده است.

نمونه این رشادت‌های سپاه پاسداران، مقابله جانانه با گروه‌های تروریستی و داعش دست‌پرورده استکبار و اسرائیل است که با جانفشانی مردم منطقه را از شر آنان نجات داد.

با گذری کوتاه بر فعالیت‌های ایالات متحده آمریکا می‌توان به نکات قابل تاملی دست یافت. ایجاد ناامنی در مناطق مختلف دنیا مانند عراق، کویت، کشورهای آفریقایی، افغانستان توسط نیروهای نظامی و شبه نظامی آمریکا تنها بخشی از دخالت‌های این ابرقدرت منطقه با رهبری رئیس جمهوری‌های جرج بوش، اوباما و دونالد ترامپ و سایر رهبران پیشین تیم کشور بوده است.

ایجاد جنگ، ناامنی، تحریم‌های اقتصادی، جاسوسی، دخالت در روابط کشورهای اسلامی، پایبند نبودن به بسیاری از تعهدات خود تنها سهم اندکی از اقدامات کشور آمریکا است. حال رهبران این کشور با اعتماد کاذبی که دارند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را که همواره حامی حقوق مردم مظلوم و بی دفاع در مناطق مختلف دنیا بوده است تروریسم معرفی می‌کنند.

این حرکت ایالات متحده آمریکا نشان از قدرتمندبودن همه جانبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه نظامی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی در منطقه محسوب می‌شود و پوچ بودن وعده‌ها، نقض حقوق بشر و تروریست بودن امریکا و هم دستان او را به تمام کشورهای جهان ثابت کرده است. حال سپاه پاسدران انقلاب اسلامی بعنوان نیروی نظامی قدرتمند بعنوان دشمن و رقیب سرسخت ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۸۶