استانها » کردستان
کد خبر : 714017
چهارشنبه - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۳

بیجار صاحب پارک بانوان می شود/تبدیل بیجار به شهر دوستدار کودک

سخنگوی شورای شهر بیجار از احداث پارک بانوان در بیجار خبر داد و گفت: آخرین مرحله مطالعاتی آن انجام شده و تا پایان فصل عمرانی امسال اجرایی خواهد شد.

بیجار صاحب پارک بانوان می شود/تبدیل بیجار به شهر دوستدار کودک

به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از بیجار، ثریا قاضی ظهر امروز در مصاحبه با خبرنگاران که در محل شورای شهر بیجار برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته صد درصد بودجه شهرداری محقق شد که دستاورد بسیار خوبی بود.

وی افزود: حقوق کامل پرسنل شهرداری هم پرداخت شده است.

قاضی به اقدامات شورای شهر بیجار در راستای تکمیل و بهره‌برداری برخی از پروژه‌های عمرانی سال گذشته اشاره و بیان کرد: پروژه وانیک، اسکیت، بوستان و میدان رحمانی، پروژه پارک بانوان در پارک شاهد، پیاده‌رو مدرس و فاز اول پروژه پارک سراب از جمله این پروژه‌ها است.

به گفته وی، فاز اول کتیبه آبشاری پارک سراب تا پایان خردادماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

 این عضو شورا ادامه داد: سال گذشته در زمینه فضای سبز کارهای گسترده‌ای از جمله توسعه گلخانه شهرداری در راستای تأمین گل و درخت سطح شهر انجام شد.

قاضی در ادامه اظهار کرد: در سال جاری با ورود عضو جدید شورا سعی بر آن شد کمیسیون‌ها تخصصی شودو به همین منظور کمیسیون سرمایه‌گذاری، جذب اعتبارات(دولتی) و مشارکت‌های مردمی نیز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی به پروژه پیاده‌راه بافت‌های فرسوده مرکز شهر بیجار اشاره و عنوان کرد: با توجه به اینکه پیاده‌راه بافت‌های فرسوده طرحی ملی بود در بخش جذب اعتبارات آن با مشکلات دولتی مواجه شدیم و انجام آن در سال گذشته میسر نشد.

این عضو شورای اسلامی شهر بیجار افزود: مطالعات قطعی این طرح به اتمام رسیده، وارد مرحله مزایده شد که پیمانکار آن تا ۲۰ روز دیگر مشخص می‌شود ضمن اینکه خرداد ماه جاری پروژه وارد فاز اجرا می‌شود.

قاضی همچنین به طرح پارک بانوان اشاره و عنوان کرد: در برهه‌ای از زمان تصویب این طرح با مشکل مواجه شد و بعدها با توجه به مطالبات مکرر و جمع‌آوری طومار بانوان، رایزنی‌هایی انجام شد و بعد از موافقت تمامی اعضای شورا و تصویب آن وارد مرحله مطالعاتی شد.

وی عنوان کرد: آخرین مرحله مطالعاتی نهایی آن انجام شده و عملیات اجرایی تا پایان فصل عمرانی آغاز خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بیجار گفت: بخشی از هزینه‌های این طرح از اعتبارات شهرداری و بخش دیگر را از طریق جذب اعتبار تأمین خواهد شد.

قاضی عنوان کرد: این طرح در پارک شاهد در قسمت پایینی پروژه تفریحی ورزشی وانیک احداث خواهد شد.

این عضو شورای شهر بیجار از پروژه‌های عمرانی جدید هم خبر داد و گفت: جزئیات این پروژه‌ها توسط شهردار به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

وی در ادامه از تبدیل بیجار به شهر دوستدار کودک در آینده‌ای نزدیک با همکاری اداره محیط زیست خبر داد و گفت: با تقویت زیرساخت‌های موجود و تکمیل برخی از پروژه‌های عمرانی مرتبط، بیجار شهر دوستدار کودک خواهد شد.

قاضی افزود:  شهر دوستدار کودک با آغاز طرح اولیه یک درخت برای یک کودک آغاز می‌شود و در ادامه پروژه‌های تفریحی ورزشی دیگری متناسب با اهداف این طرح پیگیری و اجرا خواهد شد.

وی در پایان از ایجاد دهکده توریستی (مجموعه‌ای آموزشی- تفریحی برای سنین ۶ تا ۱۸ سال ) و با توجه به ساختار فرهنگی بیجار خبر داد و گفت: طرح مطالعاتی این پروژه توسط  یک شرکت عمرانی انجام می‌شود که طرح مطالعاتی آن انجام شده و اکنون در انتظار تخصیص اعتبار است.

انتهای پیام/۷۵/۲۳۳۰