استانها » گلستان
کد خبر : 689503
دوشنبه - ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

تقدیر از جان‌فشانی ۷ راننده بیل مکانیکی در سیل گنبدکاووس

فرماندار ویژه گنبدکاووس در اقدامی شایسته از هفت راننده بیل مکانیکی که در عین خطر جانی برای حراست از پل‌های ورودی شهر در سیل اخیر تلاش کردند قدردانی کرد.

تقدیر از جان‌فشانی ۷ راننده بیل مکانیکی در سیل گنبدکاووس

به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس از گنبدکاووس، وقوع سیل در استان گلستان زودتر از هر نقطه‌ای شهرستان گنبدکاووس را درگیر خود کرد و با توجه به اینکه فرصت کافی برای تمهید مقدمات نیز نبود پیش‌بینی می‌شد سطح خسارات در گنبدکاووس بیش از همه شهرستان‌های استان باشد که با چند روز تاخیر و فرصت برای جلوگیری از خسارات میزبان سیل شده بودند.

اما نکته‌ای بارها از زبان مردم، کارشناسان و مسؤولان مبنی بر علت کاهش آسیب‌ها و کنترل بحران در گنبدکاووس مطرح شد موضوع حفظ و حراست از سه پل ورودی استراتژیک و مهم در این شهر بود که با توجه به سوابق گذشته و پیش‌بینی‌ها در سیل‌هایی این‌چنینی تخریب شده و به یکی از علت‌های افزایش حجم خسارات مبدل می‌شد.

این بار از همان ساعات ابتدایی طغیان رودخانه‌ها و سرریز سدها که آب را به سمت شهر گسیل داده و از سویی با بالا آمدن سطح آب تا روی پل‌های سه‌گانه گنبدکاووس در تدبیری شایسته از سوی مدیریت بحران چندین دستگاه بیل مکانیکی با استقرار روی پل به صورت مداوم تنه‌های درخت، نی، خاشاک، زباله‌های سنگین، سنگ‌ها و هرچه در زیر پل به شکسته شدن و فشار بر تاثیر داشت را جمع‌آوری کرده و به خارج از منطقه منتقل کردند.

نکته مهم در این موضوع این بود که با توجه به سابقه تخریب پل‌ها و همچنین افزایش لحظه به لحظه سطح آب عملا ایستادن بر روی پل و انجام عملیات به نوعی بازی با مرگ تلقی می‌شد اما هفت راننده بیل مکانیکی فداکار، شجاع و متعهد شهرداری گنبدکاووس با رشادت بالغ بر ۱۲ تا ۱۴ ساعت مشغول به کار شده و با حفظ سلامت پل‌ها کمک شایانی به امنیت مردم کردند.

به همین منظور مسؤولان ارشد شهرستان گنبدکاووس به ویژه فرماندار این شهرستان تصمیم گرفتند برای تجلیل از این رشادت‌ها و الگوسازی این رفتار برای همه خدمتگزاران به مردم در جمع مدیران و مسؤولان شهرستان از این هفت راننده فداکار با اهدای لوح و هدیه‌ای تشکر کنند.

* سلامت پل‌های استراتژیک شهر را مدیون رشادت این ۷ راننده هستیم

فرماندار گنبدکاووس در این مراسم با تقدیر از رشادت و فداکاری این رانندگان عزیز، اظهار کرد: بنده از نزدیک شاهد بودم که  در شرایطی که کمتر کسی جرات می‌کرد به پل‌های ورودی شهر که آب مماس با سطح آنها بالا آمده بود نزدیک شود این عزیزان با چه جسارت و رشادتی مشغول خدمت بودند.

عبدالقدیر کریمی با بیان اینکه برخی از این رانندگان بالغ بر ۱۴ ساعت به صورت پیوسته مشغول فعالیت و خالی کردن زیر پل از تنه درختان قطع شه و لایروبی فضای زیر پل بودند، افزود: بخش عمده‌ای از سلامت و کاهش آسیب در گنبدکاووس را باید مدیون این رشادت و تلاش رانندگان بیل مکانیکی شهرداری دانست.

وی با تاکید بر اینکه همه می‌دانیم که این سه پل نقش استراتژیکی در گنبدکاووس ایفا می‌کنند، خاطرنشان کرد: فرض کنید که این پلها در سیل دچار تخریب می‌شد، آنگاه بود که عدم راه ارتباطی به بیرون از شهر، عدم راه ارتباطی اعزام نیرو و تجهیزات و به ویژه تجهیزات لجستیکی، خودرویی و مکانیکی تنها بخشی از مشکلات ما بود.

* به داشتن چنین نیروهایی افتخار می‌کنیم

شهردار گنبدکاووس نیز با اشاره به اینکه تمامی پرسنل شهرداری در حادثه سیل اخیر با احساس تکلیف و مسوولیت خاصی اقدام به فعالیت کردند، ادامه داد: باور کنید بخشی از نیروهای ما چندین روز هیچ استراحتی نکرده و به صورت مستمر مشغول خدمتگزاری بوده‌اند.

منصور طعنه گنبدی با بیان اینکه همین رشادت‌ها و فداکاری پرسنل شهرداری در کنار نیروهای امدادرسان هلال احمر و بسیج بود که گنبدکاووس را به سرعت از فضای بحران خارج کرد، افزود: شاهکار نیروهای امدادی حرکت شجاعانه رانندگان بیل مکانیکی در شرایط سخت و خطرناک موجود در آن لحظات و ساعات اوج بارش‌ها و طغیان رودخانه‌ها بود.

وی با تقدیر از این هفت راننده دلاور و نترس، تاکید کرد: ما به داشتن چنین نیروهایی افتخار می‌کنیم و مردم عزیز نیز قطعا قدردان زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه آنها به ویژه در این موضوع خواهند بود.

انتهای پیام/۸۳۰۱۴/خ