نماینده مدیریت بحران شرکت آبفای اصفهان خبر داد

مهار پساب فاضلاب شرق اهواز توسط نیروهای اعزامی آبفای اصفهان

نماینده مدیریت بحران شرکت آبفای اصفهان گفت: با تلاش شبانه روزی اکیپ بحران آبفای اصفهان پساب فاضلاب جاری در محله های شرق اهواز جمع آوری و مهار شد.

مهار پساب فاضلاب شرق اهواز توسط نیروهای اعزامی آبفای اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از شرکت آبفای استان اصفهان، احمد جمشیدیان در خصوص چگونگی اجرای عملیات مهار پساب فاضلاب در شهر اهواز اظهار داشت: شرق اهواز فاقد شبکه فاضلاب و انتقال فاضلاب به تصفیه خانه است به گونه‌ای که فاضلاب تولیدی به رودخانه کارون منتقل و به دنبال باران‌های سیل‌آسا و افزایش سطح آب رودخانه، پساب تولیدی در خیابان‌ها جاری شد.

وی افزود: سطح پساب جاری در مناطق شرق اهواز به ۶۰ الی ۷۰ سانتی متر رسید که با تلاش بی وقفه نیروهای اعزامی آبفای استان اصفهان در کمتر از ۷۲ ساعت در سطح شهر جمع‌آوری شد این در حالی است که تا قبل از مهار پساب در سطح شهر، شرق اهواز بعضاً برخی از واحدهای مسکونی در این منطقه با پس زدگی فاضلاب مواجه شدند.

نماینده مدیریت بحران شرکت آبفای اصفهان گفت: هم اکنون با تلاش شبانه روزی اکیپ بحران آبفای اصفهان پساب فاضلاب جاری در محله‌های شرق اهواز جمع‌آوری و مهار شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر اکیپ بحران آبفای اصفهان در غرب اهواز در مناطق گلستان یک، پردیس و غیره با استفاده تجهیزات اقدام به جمع‌آوری و مهار فاضلاب جاری در سطح شهر می‌نمایند، این عملیات بدون وقفه و با سرعت به منظور جلوگیری از پس زدگی پساب به واحدهای مسکونی در دستور کار قرار گرفته است.

جمشیدیان امداد رسانی اکیپ بحران آبفای اصفهان پیرامون همکاری در ایجاد کیسه‌های شنی برای مقابله به ورود آب به مناطق شهری اهواز خاطر نشان ساخت: اعضای اکیپ بحران آبفای اصفهان علاوه بر تلاش در جمع‌آوری پساب در سطح شهر اهواز، دوشادوش اقشار مختلف مردم اقدام به پر کردن کیسه‌های شنی برای مقابله با ورود آب احتمالی به شهر نمودند.

وی با ابزار خرسندی از رضایت‌مندی مردم شهر اهواز از اقدامات آبفای اصفهان در راستای امدادرسانی به مردم آسیب دیده تصریح کرد: باعث خوشحالی است که آسیب دیدگان از وقوع سیل در شهر اهواز از خدماتی که در این شهر به منظور کاهش خسارات و برای بازگرداندن آسایش و رفاه مردم انجام شد مورد قبول و رضایت آنها قرار گرفت، این در حالی است که مسئولان امر هم از تلاش‌های بی وقفه آبفای اصفهان رضایت خود را اعلام کردند.

گفتنی است پساب فاضلاب جاری در محله‌های شرق شهر اهواز در کوی ملت، محله پاستوریزه، کوروش، کارون، زرگان و غیره با استفاده از انواع پمپ‌های کف کش جمع‌آوری و به رودخانه کارون هدایت شد و مهار و جمع‌آوری پساب در محله‌های غرب اهواز نیز در دستور کار قرار دارد.