به گزارش پایگاه خبری ربیع،کارشناسان معتقد هستند کشور و اقتصاد ایران در سال ۹۹ با چالش‌هایی مواجه خواهد بود، یکی از بحران‌هایی که از ابتدای اسفند ماه همه کسب‌وکارها را متاثر کرده و بسیاری را به تعطیلی کشانده، بیماری کرونا است.

مرتضی عزتی، اقتصاددان مهم‌ترین چالش داخلی کشور را در سال ۹۹ تداوم بیماری کرونا و از نظر خارجی تحریم‌ها را مهم‌ترین مساله کشور دانست.

وی معتقد است: هر اتفاقی که رخ دهد تلاطم‌های موقتی ایجاد می‌کند، این اتفاقات مثل کرونا و رفتن در لیست سیاه بی‌ثباتی ایجاد می‌کند و به طبع آن اقتصاد هم تاثیرمی‌گیرد و بی ثبات می‌شود، این قاعده علمی است که در همه جاری دنیا وجود دارد. تلاطم‌ها هر گاه وجود داشته باشند بازارها مختلف را متاثر می‌کنند که علاوه بر تاثیر بر بازارها طلا، ارز و بورس حتی بازار کالاها و خدمات را بهم می‌ریزد.

اما میثم رادپور، کارشناس اقتصادی مهم‌ترین چالش کشور را در سال پیش‌رو تورم عنوان کرد و گفت: این چالش بلندمدت است که متاسفانه تشدید و تعمیق نیز شده است.

کامران ندری، اقتصاددان نیز درباره مهم‌ترین چالش اقتصادی کشور در سال ۹۹ گفت: با توجه به این که با کسری بوده دولت، رشد بالای نقدینگی و رشد بازار ارز مواجه هستیم، مهم‌ترین چالش که با شیوع ویروس کرونا شدیدتر نیز شده تورم خواهد بود.

 انتهای پیام