واشیانی‌پور از بازگشت طرح پیشنهادی ۵ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص ساماندهی مشاغل شهری به کمیسیون تلفیق شورا خبر داد.

به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز ،سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان صبح امروز در جمع اصحاب رسانه پیرامون مصوبات و مسائل مطرح شده در یکصد و چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر اظهار کرد: ساختار سازمانی دبیرخانه با ۳۰ پست سازمانی مصوب شد.

ندا واشیانی‌پور در خصوص این ساختار توضیح داد: این ساختار پس از پیشنهاد در جلسه علنی شورا مصوب و به وزارت کشور ارسال شد.

وی در خصوص لایحه پیشنهادی تخفیف‌های در نظر گرفته‌شده برای استخر مجموعه باغ غدیر اظهار کرد: در این لایحه تخفیف‌های ۱۰ الی ۳۳ درصد برای شهروندان در نظر گرفته شده است که پس از بررسی در کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر در صحن علنی مورد تصویب قرار گرفت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان از طرح پیشنهادی پنج نفر از اعضای این شورا مبنی بر اینکه شهرداری طی زمان مشخص لایحه ای با عنوان در نظر گرفتن تسهیل و تشویق برای بخش خصوصی در سرمایه گذاری برای ساماندهی مشاغل شهری ارائه کند، خبر داد.

واشیانی پور با توضیح اینکه در سال های اخیر به دلیل توسعه بی رویه شهر نشینی و مهاجرت از روستا به شهرها و به تبع رشد جمعیت شهروندی و نیاز این جمعت به کسب و کار، اهمیت ساماندهی مشاغل از اهمیت برخوردار است، گفت: طرح پیشنهادی اعضای شورای شهر برای بررسی بیشتر با ۱۶ رأی به کمسیون تلفیق ارجاع شد.

وی یکی از مسائل در حال پیگیری شورای اسلامی شهر را حفظ و توسعه فضای سبز شهری عنوان و مطرح کرد: با توجه به تغییر اقلیم اصفهان از نیمه‌خشک به خشک و خشک‌سالی ها پی در پی در اصفهان وضعیت فضای سبز شهری با مشکلات متعددی دست به گریبان است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به فعالیت های سازمان پارک ها و فضای سبز شهری اصفهان، اظهار کرد: کارهای تحقیقاتی در خصوص گیاهان مقاوم به خشکی و متناسب با اقلیم اصفهان در این سازمان در حال انجام است که برای این منظور تعدادی مراکز تحقیقاتی و تخصصی راه‌اندازی شده است.

واشیانی‌پور با بیان اینکه منشأ غبارهای اطراف اصفهان را بررسی کرده ایم، گفت: بر اساس بررسی ها بیشتر غبارهایی که به اصفهان وارد می‌شود از منطقه سجزی شرق اصفهان با وسعت ۴۰ هزار هکتار است.

وی از پیگیری و اجرای ایجاد بام و دیوار سبز به منظور ارتقا محیط زیست شهری اصفهان خبر داد.