به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از اراک؛ سید علی آقازاده  در آئین تکریم و معارفه فرماندار ویژه ساوه اظهار کرد:  فعال و پویا بودن بخش صنعتی و کشاورزی ساوه موجب رشد و توسعه اقتصادی شده است و این مهم توانسته در اشتغال و کاهش نرخ بیکاری به عنوان دومین شهرستان پر جمعیت استان مرکزی موثر باشد.

وی گفت: ۱۵۹ پروژه به ارزش با ۷۵۰ میلیارد تومان با ۱۵۰۰ فرصت شغلی در استان مرکزی دهه فجر امسال به بهره برداری رسید.
وی افزود: استان مرکزی به لحاظ ظرفیت های مختلف در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی قابل تحسین است.
استاندار مرکزی ادامه داد: شهرستان های ساوه و زرندیه از لحاظ کشاورزی و صنعتی سر آمد و منحصر به فرد است.
در برخی استان های کشور شهرستان ساوه همتایی ندارد و کمترین نرخ بیکاری را در این شهرستان داریم.
آقازاده با اشاره به موقعیت استراتژیک و پتانسیل  بالقوه ساوه ادامه داد: هر مسوولی که در این شهرستان مشغول به کار می شود باید آگاه به ظرفیت ها و تلاش برای رونق آن باشد.
وی با بیان اینکه فرماندار سابق برای توسعه مناطق مختلف تلاش کرد و در این خصوص از هیچ تلاشی فروگذاری نکرد، ادامه داد: زندگی فرماندار در ساوه باید در فرمانداری باشد و اصلا در دفترش به روی کسی بسته نباشد.
استاندار مرکزی بیان کرد: رمز موفقیت فرماندار برقراری ارتباط دوستانه با صاحبان صنایع و کشاورزی در این شهرستان است.
آقازاده گفت: همه مسوولان باید با پیروی از مقام معظم رهبری ، انتقادات غیر سازنده را کنار بگذارند  و با وحدت و همدلی بسیاری از مشکلات را پشت سر بگذاریم.
وی با اشاره به این که برجام دستاوردهای خوبی می توانست داشته باشد، اظهار کرد:  آمریکا با بد عهدی در وعده هایش در برجام شرایط را نامناسب کرده و دولت تدبیر و امید تلاشش را بهبود وضعیت اقتصادی مردم به کار بسته است.
استاندار مرکزی ادامه داد: در ۴۰ سال پیروزی انقلاب، توطئه ها و ترفندهای مختلف علیه نظام داشته اند که با بصیرت و بیداری مردم خنثی شده است.

علی میرزایی فرماندار ساوه نیز اظهار کرد: تکریم مردم و احترام به پابرهنگان  رکن رکین و اصل اصیل در این فرمانداری است.

وی بر ضرورت حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بیان کرد: شرکت پر شور در راهپیمایی بسیاری از ترفندهای دشمنان را خنثی خواهد کرد.
میرزایی گفت: ساوه با برخورداری از آثار فرهنگی، وجود بخش های کشاورزی و صنعتی  و شرایط استراتژیک باید همگان برای اعتلای آن بکوشیم.
فرماندار سابق ساوه گفت: دوران  مسوولیت بهترین فرصت برای خدمت برای مردم است.
محمد بهاروند افزود: انجام امور مختلف مسوولان باید برای رضای خدا و باز کردن گره از مشکلات اقشار مختلف جامعه باشد.
وی با اشاره به این که وحدت و همدلی تنها راه شتاب مسیر توسعه و پیشرفت است، اظهار کرد: دستگاههای مختلف این شهرستان همکاری لازم برای ارایه خدمت به مردم می کردند.
وی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی بیان کرد: سعی شد تا با پیگیری با مسوولان دستگاههای مختلف استانی، شهرستانی و محلی موانع تولید برخی از انها رفع شود و شاهد چرخش چرخهای صنعت باشیم.
بهاروند، تلاش در حفظ منافع و مصالح مردم،  جایگاهها، جلوگیری از تضییع حق، برقراری هماهنگی و وحدت و برتری منافع مردم بر منفعت را از جمله اهداف خود در این دوران یاد کرد.
وی با اشاره به این که مسوولان باید منافع فردی را برای مصلحت عمومی کنار بگذارند،  افزود: ساوه با توجه به شرایط ویژه و استراتژیک محکوم به پیشرفت است و نباید برای دستیابی به این مهم از هیچ تلاشی فروگذاری کنیم.
در این مراسم از تلاش های محمد بهاروند قدردانی و  علی  میرزایی به عنوان فرماندار جدید معارفه شد.
استاندار مرکزی سیلوی ۲۰ هزار تنی فلزی در در شهر صنعتی کاوه را با هدف ذخیره سازی گندم با ۱۶ میلیارد ریال اعتبار و کارخانه رام‌پارس فرو فولاد ساوه با سرمایه‌گذاری یک شرکت هندی را افتتاح کرد.

انتهای پیام/