استاندار اصفهان گفت: با توجه به اینکه منابع به اندازه کافی نبوده بخش عمده وجوه کشاورزان مناطق غیر گرمسیری از جمله اصفهان پرداخت نشده است و در این راستا مکاتباتی با معاون اول رئیس جمهور صورت گرفته تا هرچه سریعتر منابع آن ها تامین و دسترنج کشاورزان پرداخت شود.

 به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ، رسول زرگرپور در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان، اظهارداشت: امسال تاکنون در استان اصفهان ۶۷ هزار تن جو از طریق بورس از کشاورزان خریداری شده که بالغ بر ۵۵هزار تن از آن ها فروش رفته و بجز مابه التفاوتی که دولت باید پرداخت نماید، مبالغ آن در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.
استانداراصفهان با بیان اینکه ۲۴۱ هزار تن گندم نیز از کشاورزن خریداری شده است، گفت: متاسفانه به دلیل کمبود منابع، قسمت اعظم پول آن ها به کشاورزان پرداخت نشده است و در این راستا مکاتباتی با معاون اول رئیس جمهور صورت گرفته تا هرچه سریعتر منابع آن ها تامین و پول کشاورزان پرداخت گردد.
زرگرپور تصریح کرد: در خرید تضمینی گندم، فروشندگان با ثبت نام اینترنتی وارد یک سیستم سراسری می شوند و سپس کشاورزانی که زودتر گندم مازاد بر مصرف خود را تحویل دولت دهند از منابع موجود پول آن ها پرداخت می شود و سپس به مرور به دیگر کشاورزان نیز پول خود را دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه منابع به اندازه کافی نبوده است دریافتی های استان های گرمسیر که زودتر گندم خود را تحویل داده بودند انجام شده است ولی استان هایی نظیر اصفهان هنوز موفق به گرفتن بخش عمده ای از وجوه خود نشده اند.
استاندار اصفهان یادآور شد: این امر باعث گله مندی کشاورزان شده است و برهمین اساس نیز جهادکشاورزی و وزیر مربوطه در حال پیگیری این موضوع هستند تا منابع دریافت شود و کشاورزان به دسترنج خود دست پیدا کنند.
وی افزود: وزیر جهادکشاروزی در اجلاس مشترک با استانداران و هیئت دولت تلاش های خود را تشریح کرد و قول داد که هرچه سریعتر این کار صورت گیرد.
زرگرپور با اشاره به اینکه قیمت شکر به دلیل کاهش واردات، افزایش یافته است، گفت:‌در مورد برنج افزایش قیمتی نداشتیم و در روغن نیز یک افزایش ۹ درصدی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه دولت در ماه هایی که مازاد تولید مرغ وجود دارد نسبت به خرید و انجماد این مرغ ها اقدام می کند، گفت: در ماه جاری دولت اقدام به ورود مرغ های منجمد کرد ولی مورد استقبال خریداران قرار نگرفت و تنظیم بازار مورد نظر ایجاد نشد.
استانداراصفهان افزود: براساس اعلام مرکز آمار، تورم در خرداد ماه در کشور از ۱۰.۲ به ۹.۵ رسیده که در استان اصفهان از ۹.۸ درصد به ۹.۲ درصد رسیده است.