“تفریح من بازی” باعث تقویت جمع خانوادگی شده و افراد را برای دقایقی از دنیای مجازی به واقعیت آورده تا لحظات لذت بخش باهم‌بودن را تجربه کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، آن طرف‌تر، جایی شلوغ است و مردم حلقه زده‌اند. جلوتر، تبلیغات خبر از اجرای طرح «تفریح من بازی» دارد. مجریان، جلیقه های زرشکی با آرم «تفریح من بازی» چند صندلی گذاشته‌ و مردم با اشتیاق به دور آن ها جمع شده تا ببینند چه خبر است.
مجری با فراخوانی برای مشارکت مردم در بحث، از آن‌ها دربارۀ مشکلات دنیای امروز و موبایل‌ها و… پرسیده سپس جویای راهکار حل این مشکل از میان مردم است تا اینکه نوجوانی از میان جمعیت، بازی را به‌عنوانِ راه حل معرفی کرده و فضا برای آموزش بازی فراهم می‌شود.
تفریح من بازی تا پایان مهرماه ادامه دارد
اجرای طرح فراگیر “تفریح من بازی” از اوایل مردادماه به ‌منظور ارائه یکی از الگوهای تفریح سالم به‌ همت کمیته فرهنگ تفریح و نشاط سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در نقاط مختلف شهر اصفهان شروع شده و تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت.
دبیر کمیته فرهنگ تفریح و نشاط سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، سه هدف اجرای طرح تفریح من بازی را ارائه الگوهای تفریحی ارزان، سهل‌الوصول و فراگیر برای مخاطبین شهر اصفهان عنوان کرد و گفت: این طرح از ششم مردادماه شروع و شامل چهار روش ارائه اجرایی چابک (میدانی)، مربی‌محور، استیج‌ها و ماشین تفریح است که تاکنون چند روش ابتدایی در ۱۲۱ نقطه‌ مکان از شهر اصفهان در حال برگزاری است.
پوشش ۱۲۱ نقطه شهر با طرح “تفریح من بازی”
مجتبی روانان با ارائه مشخصات دو روش میدانی و مربی‌محور تصریح کرد: این مجموعه برنامه ها هر هفته از صبح سه‌شنبه‌‌ها شروع و تا شامگاه جمعه ادامه دارد؛ این طرح برای اولین بار از طریق اجراهای میدانی و مربی‌محور با عنوان یک الگوی تفریحی مستقیم و ارزان‌قیمت مخاطب را درگیر فرآیند بازی می‌کند.
دبیر کمیته فرهنگ تفریح و نشاط سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان ادامه داد: مدل مربی‌محور در حاشیه زاینده‌رود انجام می‌شود همچنین در روزهای پایانی هفته ۲۰ مربی به ‌سراغ خانواده‌های مستقر در پارک های حدفاصل پل غدیر تا پل آذر رفته و هر مربی، حصیر به حصیر، آموزش بازی را ارائه داده و پس از پایان آموزش به سراغ حصیر بعدی می‌رود.
وی افزود: در مدل اجرایی چابک، چهار مربی و اجراکننده در قالب استیجی محدود و آسان با استفاده از وسایل مورد نیاز در پاتوق‌های تفریحی شهر به آموزش و اجرای بازی می‌پردازند.
بازی‌هایی برای تقویت جمع خانواده
روانان در پایان با بیان اینکه در طرح تفریح من بازی چهار بازی به شهروندان آموزش داده می شود، خاطر نشان کرد: بازی های هاگرگری، تیزچین، ببین و بگو و توپ‌چین باعث افزایش روحیه گروه‌مداری و تقویت جمع خانوادگی همچنین برای عموم سنین قابل استفاده و با رویکرد افزایش شور و نشاط خانواده‌های طراحی شده است