رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: رونمایی از پلیس افتخاری راهنمایی و رانندگی در کشور بی‌نظیر است و این طرح برای نخستین بار در کشور و در استان اصفهان آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز ،  رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان شب گذشته در آئین آغاز به کار «پلیس افتخاری ترافیک» و اجرای طرح «گذرگاه ایمن عابر پیاده» اظهار کرد: هدف فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان با همکاری شهرداری اصفهان در آغاز طرح پلیس افتخاری این است که دست به دست هم دهیم تا اصفهان همچون دیگر حوزه‌ها در حوزه ترافیک نیز به عنوان استان شاخص در کشور باشد.

سرهنگ رضا رضایی با بیان اینکه رونمایی از طرح پلیس افتخاری راهنمایی و رانندگی در کشور بی‌نظیر است و این طرح برای نخستین بار در کشور و در استان اصفهان آغاز به کار خواهد کرد اضافه کرد: به همراه داشتن مشارکت‌های مردمی در حوزه‌های ماموریتی یکی از رویکردهای اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی است.

وی گفت: باید از تمام توان مردم در همه حوزه‌های مدیریتی و ماموریتی پلیس بهره‌مند شویم که در حوزه پلیس راهور به دلیل نقش و مشارکت مردم این اتفاق رقم خورده و با هماهنگی‌ میان همه سازمان‌ها اتفاقات خوبی در شهر اصفهان افتاده است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: امیدوارم پلیس افتخاری که نمادی از مشارکت مردمی است در بین آحاد جامعه نقش خود را بیش از پیش نمایان کند، جا دارد از همه مردم تشکر کنم و از آنان تقاضا کنم تا در این حوزه به ما کمک کنند تا با مشارکت در حوزه پلیس افتخاری بتوانیم توفیقات اساسی را کسب کنیم.

رضایی با اشاره به طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو تاکید کرد: اگر ما امروز می‌خواهیم سه‌شنبه‌های بدون خودرو و در راستای آن طرح چهارباغ بدون خودرو داشته باشیم، هوای اصفهان را داشته باشیم، آلودگی‌ هوا را از شهر خود دور کنیم، نظافت و تمیزی هوای سالم را به اصفهان به ارمغان بیاوریم بدان معنی است که نه تنها برای خود بلکه برای آیندگان نیز ارزش قائل هستیم.

وی اضافه کرد: تغییرات رفتار ترافیکی بسیار خوبی در رانندگان اصفهانی به وجود آمده و این ناشی از اقدامات فرهنگی در حوزه ترافیک بوده، پلیس با استفاده از تابلوهای بسیار کوچکی از مردم خواهش کرد تا پشت خطوط گذرگاه عابر پیاده توقف کنند که پس از مدتی طبق گزارشی نامحسوس از رانندگی همه شهروندان در سطح اصفهان مشخص شد که همه اصفهانی‌ها مقید به اطاعت و توجه به قانون هستند که از همه مردم متشکرم.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان، تصادفات رانندگی را یکی از دغدغه‌های اصلی راهنمایی و رانندگی عنوان کرد و گفت: متاسفانه بیش از ۸۰ درصد از تصادفات فوتی کلان‌شهر اصفهان مربوط به دو حوزه موتورسیکلت و عابر پیاده است.