رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست اصفهان گفت: با توجه به بارش باران و وزش باد در روزهای گذشته، پس از دو هفته متوالی هوای ناسالم، هوای اصفهان در وضعیت سالم قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری ربیع از اصفهان، بابک صادقیان اظهار داشت: با توجه به بارش باران و وزش باد در روزهای گذشته هوای اصفهان و شهرستان های این استان بالاخره پس از دو هفته متوالی وضعیت ناسالم برای عموم یا افراد حساس، در وضعیت سالم قرار گرفت.

وی افزود: در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت امروز میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان ۷۷ بوده است و در تمامی ایستگاه‌های میدان احمدآباد، بلوار دانشگاه، خیابان رودکی، چهارباغ خواجو، بزرگراه خرازی و میدان امام حسین (ع) نیز وضعیت سالم را نشان می‌دهد.

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست اصفهان تاکید کرد: همچنین ایستگاه‌های سنجش آلودگی در شهرستان‌های نجف‌آباد، خمینی‌شهر، کاشان، شاهین‌شهر، سجزی و مبارکه نیز وضعیت سالم را نمایش ‌می‌دهند.

وی ادامه داد: همچنین در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ در روزهای  جمعه و پنج‌شنبه نیز کیفیت هوا با میانگی ۷۸ و ۷۵ وضعیت سالم را نشان می‌دهد.

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست اصفهان با توجه به اینکه در روز پنج‌شنبه وضعیت کیفی هوای اصفهان ناسالم گزارش شده بود، ابراز داشت: این وضعیت مربوط به ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت در روز پنج‌شنبه بوده است و در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ با توجه به وضعیت خوب جوی وضعیت کیفی هوا و کاهش آلاینده ها سالم گزارش می شود.