شهردار اصفهان گفت: با همکاری‌های صورت‌گرفته و با اختصاص بودجه مناسب، پروژه سالن اجلاس سران ابتدای سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح‌های عمرانی اصفهان و استفاده‌های متعدد این طرح‌ها اظهار داشت: از این طرح‌ها بخشی در دست طراحی و بخشی در دست اجرا است و تلاش می‎‌کنیم که با بالاترین سرعت و کیفیت، اجرای آنها را به‌عهده داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ابرپرو‌ژه‌هایی که در دست ساخت است، سرعت تکمیل بسیار بالایی دارد، افزود: برای مثال پروژه ۲۵ آبان نخستین تقاطع غیرهم‌سطحی است که با چنین عرض و دهانه‌ای ساخته شده و در ۲ ماه آینده در دسترس مردم قرار می‌گیرد، همچنین تقاطع غیرهم‌سطح استقلال که پروژه عظیمی با چندین پل روگذر و زیرگذر بوده، در آذر ماه افتتاح می‌شود.

شهردار اصفهان از افتتاح پروژه نمایشگاه‌ بین‌المللی تا پایان سال خبر داد و گفت: این پروژه سرعت ساخت بسیار بالایی دارد و ان‌شاءالله فاز نخست پروژه نمایشگاه‌های بین‌المللی تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

وی با ابراز اینکه پل فلزی به یک پل منحصربه‌فرد و شاخص تبدیل خواهد شد، تصریح کرد: عملیات تعریض این پل با جدیت پیگیری می‌شود و تا ۶ ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

جمالی‌نژاد با اظهار “امیدواریم سالن اجلاس تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد”، گفت: فاز نخست این پروژه که شامل سالن اجلاس است مراحل نهایی خود را طی می‌کند و فاز دوم شامل هتل‌ها و مراکز اقامتی و تفریحی در اولویت‌ بعدی قرار دارند.

وی ادامه داد: مهم‌ترین پروژه شهرداری که اکثر بودجه‌های عمرانی روانه آن می‌شود، متروی اصفهان است که فاز نخست این پروژه از ایستگاه قدس تا شهدا افتتاح شده و فاز دوم تا چهارراه تختی در مرداد امسال و فاز سوم تا پایانه صفه در ابتدای سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. این خط محور اصلی شمال به جنوب اصفهان را پوشش خواهد داد و تا حدود زیادی از بار ترافیکی این مسیر کاسته می‌شود.

شهردار اصفهان با اشاره به وضعیت ورزشگاه نقش جهان به‌عنوان یکی از دغدغه‌های مهم ورزش‌دوستان اصفهانی، گفت: این پروژه در دست مجتمع فولاد مبارکه است اما شهرداری اصفهان اعلام آمادگی می‌کند اگر این ورزشگاه در موعد مقرر به بهره‌برداری نرسد، ورود پیدا کند و این پروژه را تحویل بگیرد و با تکمیل فازهای بعدی آن، ورزشگاهی در شأن و مقام مردم ورزش‌دوست اصفهان تحویل دهد.