به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس به «topuniversities»، دانشگاه شیکاگو یک دانشگاه خصوصی است که در سال ۱۸۹۱ در ایالت ایلینوی شهر شیکاگو در آمریکا تاسیس شده است.

 این دانشگاه از معتبرترین دانشگاه‌های جهان به حساب می آید؛ شعار دانشگاه  شیکاگو «بگذار تا دانش بیشتر و بیشتر رشد نماید تا زندگانی بشر غنی شود»، است.

این دانشگاه از بدو تاسیس خود دانشجویانی را از سراسر جهان از جمله ژاپن ، چین ، فیلیپین، کره ، هند،افریقای جنوبی و دیگر کشور های جهان پذیرفته است.

دانشگاه شیکاگو دانشگاهی است که دانشجویان، اساتید و محققان در آنجا به بحث‌ها و چالش‌های علمی می‌پردازند؛ به طوری که فارغ‌التحصیلان خود را برای تاثیرگذاری در جهان آماده می‌سازند.

رشته‌ها و برنامه‌هایی که در مقطع کارشناسی  در این دانشگاه تدریس می‌شود عبارت از پزشکی، حقوق، فیزیک، شیمی، مدیریت خدمات اجتماعی، علوم اجتماعی، مهندسی مولکولی، الهیات، زیست شناسی، سیاست عمومی، جغرافیا هنر، موسیقی، روانشناسی هستند.

داده‌ها حاکی از آن است، تعداد دانشجویان در مقطع کارشناسی حدودا ۵ هزار و ۸۶۰ نفر و دیگر دانشجویان در دوره‌های ارشد و دکتری ۹ هزار و ۸۶۶ نفر است؛ دانشگاه شیکاگو تاکنون بیش از ۱۶۰ هزار فارغ‌التحصیل داشته است.

این دانشگاه متعهد به آموزش و پروش دانشجویان فوقالعاده جدایی از نژاد، جنسیت ،مذهب و یا دیگر توانایی‌ها است؛ سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار صرف کمک‌های مالی و بورس‌های تحصیلی دانشجویان می‌شود.

شمار اعضای هیئت علمی این دانشگاه به بیش از ۲ هزار و ۱۶۸ نفر می‌رسد.

انتهای پیام/