به گزارش پایگاه خبری ربیع، درست یک هفته پس از ورود امام خمینی(ره) به ایران اسلامی و در روزهای آخر حکومت شاهنشاهی و در زمانی که شایعه کودتای ارتش فراگیر شده بود، در حالی که همه نگران اوضاع و احوال و شرایط سخت و غیرقابل پیش‌بینی بودند، نظامیان فداکار و متعهد نیروی هوایی به این نتیجه رسیدند که باید دست به کار بزرگی زده و وظیفه ملی و مذهبی خود را انجام دهند؛ لذا با یک حرکت متهورانه به سیل خروشان ملت پیوستند و با حضور در مدرسه علوی، اقامتگاه رهبر بزرگ انقلاب اسلامی، سندی از افتخار، حماسه، رشادت، شجاعت و ایمان را در برگ‌های زرین تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رسانیدند. این روز بزرگ، یعنی ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۵۷، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و ارتش است.

روزی که حماسه حضور قاطعانه ارتش در صحنه انقلاب به وقوع پیوست و طلیعه خجسته پیوند ارتش با ملت مسلمان و انقلابی به وضوح آشکار شد و ارتش به آسمان انقلاب پرواز کرد و دنیا را متحیر و متعجب نمود.

اگرچه اعتصابات پراکنده در برخی از واحدهای ارتش گسترش و موضوع به روزنامه‌ها نیز کشیده شده بود، اما هنوز مردم، ارتش را در مقابل خود می‌دیدند و نگران آینده‌ای مبهم و در هراس از روزی که درگیری نهایی ارتش و مردم بخواهد سرنوشت نهایی انقلاب را رقم بزند، بوده و عده‌ای هم آماده نبرد مسلحانه برای حصول پیروزی نهایی می‌شدند. بهترین و عظیم‌ترین کاری که می‌توانست روحیه انقلاب را تقویت کند، مقاومت دولت بختیار را در هم شکند و مأموریت هایزر را در طراحی کودتای نظامی با شکست مواجه سازد و در نهایت روحیه معدود نظامیانی را که هنوز انقلاب را باور نکرده بودند درهم شکند، اعلام همبستگی ارتش با ملت بود. مقامات عالی‌رتبه نظامی به‌هیچ‌وجه زیر بار پذیرش انقلاب و اعلام همبستگی با مردم نرفته و همچنان از دولت بختیار حمایت می‌کردند که این حرکت شجاعانه نیروی هوایی نگرانی‌های مردم را بر طرف و صف وابستگان به رژیم پهلوی را شکست و راه را بر پیروزی نهایی مردم و انقلاب اسلامی هموار ساخت.

پرسنل نیروی هوایی با انجام رژه و خواندن سرود در مقابل حضرت امام، با حرکت اسلامی مردم ایران و رهبری نهضت اعلام همبستگی کردند و این اعلام همبستگی روحیه مردم را در تداوم مبارزات تقویت نمود. در این روز یکی از عظیم‌ترین راهپیمایی‌ها در سراسر کشور شکل گرفت و میلیون‌ها نفر در سراسر کشور از دولت منتخب امام، یعنی دولت موقت حمایت کردند.

این روز آگاهی و بصیرت فرزندان ملت ایران را نشان داد و به تمامی توطئه‌های طاغوت خط بطلان کشید. بدون تردید این حرکت هوانیروز سندی زنده بر غیرتمندی و شجاعت آنان در دورانی است که الله‌اکبر گفتن گناهی بزرگ محسوب می‌شد. ارتشی که فرماندهی آن به دست داماد شاه خائن بود، در عین ناباوری طاغوت و همدستانش با امام راحل پیمانی ابدی بستند. آری، رژه همافران نیروی هوایی در برابر امام، حکومت طاغوت را به لرزه درآورده و پیروزی انقلاب را نزدیک‌تر ساخت.

در دورانی که صد هزار مستشار آمریکایی بر سر سفره ایران نشسته بودند و با قدرت تمام ثروت این ملت را چپاول می‌کردند، همافران نیروی هوایی با حرکتی بی‌نظیر موجب یأس و ناامیدی آنها شدند. ارتش پیش از ۱۹ بهمن نیز درهای پادگان‌ها را به روی مردم باز کرده و آنها را مسلح کرده بود. ارتش و نیروی هوایی پس از انقلاب نیز حماسه‌های ماندگاری خلق کردند، چنانکه در هشت سال دفاع مقدس خاطره رشادت این دلیرمردان را همه ملت ایران خوب به خاطر دارند.

امروز پس از گذشت ۴۱ سال از انقلاب و باوجود همه تحریم‌ها و تهدیدها، ارتش ایران با اتکا به خودباوری به موفقیت‌های بزرگی دست یافته است و دشمنان را از جنگ با خود منصرف ساخته است؛ زیرا به ایمان و قدرت نظامی این ارتش آگاه است و از آن به شدت می‌ترسد. امروز همه دنیا می‌دانند و اعتراف می‌کنند که ارتش ایران مستقل‌ترین ارتش دنیا و ابرقدرت منطقه‌ای است. اینکه دیده می‌شود استکبار هر روز طرحی نو برای محدود نمودن قدرت نظامی ما دارد، حکایت از شکست‌ناپذیری و قدرت پر اهمیت و شایان توجه ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است که هم پیشرفته‌‎ترین سلاح‌ها را با فکر و اندیشه جوانانش آماده نموده و از نیروی انسانی کارآمد و توانمند و با انگیزه‌ای نیز برخوردار است. آری، در ایران این آیه الهی تحقق یافته است که فرمود: «وَ اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّه»