به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس، بیستمین دوره سفر عتبات دانشگاهیان در حال طی شدن است و تا اواسط اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

یکی از مشکلاتی که برای زائران عتبات دانشگاهیان از اواخر سال گذشته ایجاد شد، عدم تخصیص تسهیلات برای اعزام به این سفر معنوی بود؛ به طوری که دانشجویان نمی‌توانستند از وام‌های بانکی برای سفر به عتبات استفاده کنند.

حجت‌الاسلام محمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به پیگیری‌ها برای تخصیص اعتبارات به دانشگاهیان، اظهار داشت: با توجه به اتمام اعتبار ما در سال گذشته، امکان ارائه تسهیلات به دانشگاهیان فراهم نشد.

وی از مذاکرات با بانک ملت به منظور از سرگیری تسهیلات بانکی به دانشگاهیان خبر داد و گفت: در حال مذاکره و تلاش هستیم تا به زودی‌ دانشگاهیان از تسهیلات بهره‌مند شوند که با توجه به روند اداری هنوز زمان قطعی برای پرداخت آن نمی‌توان در نظر گرفت، اما پس از عقد تفاهم‌نامه دانشجویان می‌توانند با مراجعه به بانک از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام فقیهی درباره مبلغ تسهیلات به دانشگاهیان خاطر نشان کرد: با وجود حذف هزینه ویزای عراق و کاهش قیمت‌ها، تسهیلات برای اعزام دانشگاهیان همچون سال گذشته خواهد بود، به طوری که به سفرهای هوایی ۳ میلیون‌تومان و به سفرهای زمینی ۲ میلیون تومان تخصیص می‌یابد.

انتهای پیام/