به گزارش پایگاه خبری ربیع، شمس‌الدین فرزادی‌پور در نشست خبری گفت:با تلاش شبانه‌روزی مجموعه هما و صنعت هوانوردی پروازهای رفت حجاج امروز به پایان می‌رسد. با انجام ۲ پرواز در زاهدان و تهران، پروازهای اعزام حجاج به پایان می‌رسد.

وی با یادآوری این‌که از ۱۸ ایستگاه ۱۶۲ پرواز حج انجام شد، افزود: در مجموع ۳۹۵۳۱ نفر توسط این پروازها عازم سرزمین وحی شده‌اند. اعزام‌ها با کمال آرامش و با کمترین پرواز انجام شد؛‌ تعدادی از پروازها جلوتر از زمانبندی صورت گرفت. به جز چند پرواز که به دلایلی تاخیر ۸ تا ۱۰ ساعتی داشتند،‌ سایر پروازها به‌طور متوسط حدود ۳۷ دقیقه تاخیر داشته‌ایم.

سرپرست ایران‌ایر با تاکید بر این‌که در طول عملیات حج ۲ موتور هواپیما تعمیر شد،‌گفت: هماهنگی و همدلی بخش‌های مختلف صنعت هوانوردی نقطه بارز پروازهای حج امسال بود.

فرزادی‌پور با بین این‌که فعالیت مدیران فرودگاه‌های کشور کم‌نظیر و مثال‌زدنی بود، اضافه کرد: این همدلی و رفاقت لازمه اجرای کارهای بزرگ است و این‌که امروز با همه محدودیت‌های موجود می‌توانیم پروازها را به این‌ شکل انجام دهیم، دلیلش هماهنگی بین صنعت هوانوردی بوده است.

وی با اشاره به آغاز برگشت پروازهای حج از ۲۳ تیرماه، گفت: روزانه ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش پرواز خواهیم داشت و امیدواریم در ۱۶ روز عملیات برگشت بتوانیم خدمتگزار خوبی برای مردم و زائران خانه خدا باشیم.

وی گفت: عملیات برگشت حجاج از ۶ هواپیما استفاده خواهیم کرد،‌ضمن این‌که پیش‌بینی لازم برای هواپیماهای پشتیبان هم صورت گرفته است.