به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط‌عمومی سازمان‌راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، عملیات ساخت طرح جامع پایانه مرزی رازی که در سال ۱۳۹۸ آغاز شد، طی روزهای آتی با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

بر اساس این گزارش، تبادلات مرزی و رونق اقتصادی کشور و منطقه با افتتاح پایانه مرزی رازی توسعه می‌یابد.
ابن گزارش حاکی است برای ساخت این پایانه با مساحت بیش از هشت هزار متر مربع ، ۳۰۰ میلیارد تومان (با فهرست بهای سال ۱۳۹۸) هزینه شده است و دارای سالن‌های تجاری، مسافری و نیز محوطه‌سازی لیست اختیاری و اجباری است.
این گزارش می‌افزاید: پایانه مرزی رازی از سال ۱۳۹۰ به‌صورت سایت موقت کار خود را آغاز کرده و در طول این سال ها یکی از پرترددترین مرزهای زمینی کشور به لحاظ مسافری بود که اوج این ترددها پس از اتمام طرح جامع پایانه مرزی شامل سالن های تجاری، مسافری و محوطه شاهد هستیم به‌طوری‌که در سال گذشته بالغ بر یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از این مرز تردد داشتند.
گفتنی است با افزایش ساعات کاری در پایانه مرزی رازی و امکان تردد ۲۴ ساعته در این مرز، مدت زمان تردد مسافر از سه ساعت به کمتر از ۱۵ دقیقه کاهش یافت که باعث رضایتمندی دولت ترکیه نیز شده است، همچنین در آینده‌ای نه چندان دور، فرآیند ترانزیت و صادرات کالا نیز در این مرز از سر گرفته خواهد شد.
شایان ذکر است با بهره‌برداری از پایانه مرزی رازی دستیابی به چشم‌انداز مبادلات بین دو کشور ایران و ترکیه به‌عنوان یکی از گذرگاه‌های عبوری کشور اروپا، اتفاق میفتد.