به گزارش  پایگاه خبری ربیع از شهرکرد و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری، مدیرکل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری گفت: حدود ۷۰ کیلومتر از حریم راه‌ها و دهانه پل‌های این شهرستان از پسماندها و نخاله‌های ساختمانی پاکسازی شد.

قاسم قاسمی با اعلام این مطلب افزود: اجرای عملیات پاکسازی حریم راه‌های شهرستان اردل در راستای ساماندهی ظاهر راه‌ها و مقابله با انتشار بیماری‌ها و مشکلات زیست محیطی با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال انجام شده است.

وی ادامه داد: تکمیل کمربندی محور اردل – دشتک و کمربندی آلیکوه – رستم آباد، آسفالت جاده‌های روستایی و نصب علائم راهنمایی و رانندگی از دیگر اقدامات صورت گرفته در سه ماهه سوم امسال در حوزه راه‌های شهرستان اردل بوده است.

قاسمی، احداث جاده اردل – دوپلان(گرمیزه) را از مهمترین پروژه‌های در حال اجرای این شهرستان دانست و گفت: این پروژه هم اکنون از پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری همچنین ادامه داد: جاده و تونل فارسان – دشتک نیز با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر پروژه‌های عمرانی مهم استان و این شهرستان به شمار می‌رود.

قاسمی از تکمیل و تجهیز چهار راهدارخانه شهرستان اردل خبر داد و گفت: با وجود بارش سنگین برف در محورهای ارتباطی شهرستان و با تلاش شبانه‌روزی ۲۷ راهدار فعال شهرستان، اتفاق ناگواری در مسیرهای ارتباطی شهرستان رخ نداده و مشکلی در زمینه تردد در محورهای ارتباطی این شهرستان وجود ندارد.

وی انبار ۸۵۰ تن شن و نمک، استقرار ۱۲ دستگاه ماشین آلات سنگین و سه دستگاه ماشین آلات سبک راهداری را از تمهیدات و تجهیزات این شهرستان برای مدیریت راه‌ها در فصل زمستان برشمرد.

قاسمی گفت: هم اکنون راهداری شهرستان اردل با کمبود گریدر و دستگاه‌های نمک‌پاش مواجهه است که امید آن می‌رود با عنایت مسوولان این کمبودها نیز برطرف شود.

وی از ارتفاع ۵۵ سانتیمتری برف در محورهای ارتباطی شهرستان اردل خبر داد و افزود: با تلاش راهداران گردنه‌ها و محورهای ارتباطی شهرستان با وجود بارش قابل توجه برف بسته نشده، اما تردد در این محورها باید با احتیاط و رعایت اصول ایمنی انجام گیرد.

گفتنی است مجموع راه‌های بخش مرکزی شهرستان اردل ۳۰۲ کیلومتر است که از این میزان ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی و ۱۵۰ کیلومتر راه‌های اصلی و فرعی است.

مرکز شهرستان اردل حدود ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.