به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از یاسوج در آخرین ماه‌های مدیریت علی‌محمد احمدی استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد در جلسات مربوط به اشتغال همواره از عملکرد بهزیستی استان به دلیل کم‌کاری در جذب اعتبارات اشتغال انتقاد می‌کرد به گونه‌ای که تهدید کرد با چنین وضعیتی از سوی مدیریت بهزیستی استان، موضوع را به اطلاع مسوولان کشوری خواهد رساند.

این روند همچنان ادامه داشت و بسیاری اعتقاد داشتند که با ادامه انتقادات استاندار، آیت افشارمهر از بهزیستی استان کنار گذاشته خواهد شد اما عمر مدیریت احمدی کفاف این کار را نداد.

به همین جهت و در نشست اخیر رسانه‌ها با مسؤولان بهزیستی استان به مناسبت هفته بهزیستی، خبرنگار این موضوع را مطرح کرد که چرا استاندار سابق از عملکرد بهزیستی نارضایتی داشت و آیا انتقادات احمدی با واقعیت مطابقت داشت؟.

افشارمهر و جمشیدی معاون وی در بهزیستی استان هر کدام به صورت جداگانه به این سوال پاسخ دادند که جمشیدی گفت: هر چه می‌خواستیم آقای استاندار را متقاعد کنیم اجازه پاسخگویی داده نمی‌شد.

جمشیدی در ادامه گفت: قانون بودجه که هر ساله ابلاغ می‌شود دو تبصره ۱۶ و ۱۸ داریم  و در خصوص سامانه کارا امسال و در آبان‌ماه سامانه برای بهزیستی باز شد در حالی که برای دستگاه‌های دیگر مثل کمیته امداد سامانه از قبل باز شده بود.

در ادامه افشارمهر مدیرکل بهزیستی اظهار کرد: اما مشکل دیگر این بود که شروط پرداخت تسهیلات اشتغال به جامعه هدف بهزیستی مانند جامعه هدف سایر دستگاه‌های حمایتی مثل کمیته امداد نبود و مددجویان ما موظف به تامین سهم آورده بودند و به این دلیل که مددجویان توان تامین آورده را نداشتند به همین دلیل از خیر گرفتن تسهیلات می‌گذشتند و ثبت‌نام نمی‌کردند.

وی همچنین به اعتبارات بهزیستی و کمیته امداد در این خصوص اشاره کرد و گفت: اعتبارات آن‌ها ۷۰ میلیارد تومان و اعتبارات ما تنها ۵ میلیارد تومان است اما با این حال بیش از ۲۰۰ نفر را برای دریافت وام اشتغال روستایی به بانک‌ها معرفی کردیم.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹