به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان حمله سه کشور غربی به سوریه را اقدامی مناسب ارزیابی کرده است، گزارش پارلمان آلمان دیدگاه کاملا متفاوتی را از سوی نمایندگان نسبت به دولت برلین منعکس می کند.

نشریه آلمانی اشپیگل مطلبی را به نقل از نمایندگان پارلمان منتشر کرد مبنی بر اینکه این اقدام از جانب آمریکا، بریتانیا و فرانسه  نقض حقوق‌بشر بود. این تحقیقات را بخش امور علمی پارلمان که در زمینه مسایل قانونی به نمایندگان مشاوره می‌دهد اعلام کرده است و این حمله را مشابه حمله سال گذشته و به صورت یک‌جانبه و  بر خلاف قوانین جهانی ارزیابی کرده است.

در این مطلب آمده است: «توسل به زور علیه یک کشور به منظور مجازات، نقض کنوانسیون‌ جهانی و نقض قواعد جهانی مبنی بر جلوگیری از خشونت محسوب می‌شود.» سیاستمدار حزب سوسیال‌دموکرات و چپ این گزارش را تنظیم کرده‌اند.

نمایندگان همچنین ادعای استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی علیه مردم این کشور برای توجیه چنین حمله‌ای را هم بی اعتبار می‌دانند و معتقدند که تکیه بر ادعای نقض قوانین استفاده از تسلیحات شیمیایی هم دلیلی برای اقدام یک‌جانبه نخواهد بود.

بامداد شنبه (۲۵ فرودین) سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به بهانه ادعایی نابود کردن تأسیسات و توانمندی‌های شیمیایی دولت سوریه، ۱۰۳ فروند موشک به چند منطقه از این کشور شلیک کردند.

انتهای‌پیام