به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ناهید حیدری در جلسه هم اندیشی بررسی چالش های بیمه زنان با حضور اعضای فراکسیون بانوان مجلس شورای اسلامی افزود: طبق بیمه زنان خانه‌دار که قانون آن از سال ٧٨ تصویب شده است تا ۶ ماه پیش ۱۵۵ هزار نفر بیمه زنان خانه دار در کل کشور و ۴۵ هزار نفر در استان تهران بیمه شدند.
وی ادامه داد: بیمه زنان خانه‌دار فقط برای بانوان متاهل نیست و بانوان مجرد هم می توانند از خدمات این بیمه بهره مند شوند البته شرط سنی ١٨ تا ۵٠ سال دارد.
حیدری گفت: بیمه زنان خانه دار دارای اهداف مهمی است که یکی از این اهداف کمک به تامین معیشت بانوان خانه دار است. به همین منظور بانوان می توانند از نرخ های ١٢، ١۴ و ١٨ درصد بیمه آن استفاده کنند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر۳ میلیون و ۶٠٠ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی غرب تهران هستند که یک میلیون و ٣٨٠ هزار نفر آنها بیمه شده اصلی هستند و ٢۵ درصد آنها را بانوان تشکیل می دهند.
حیدری خاطرنشان کرد: از مجموع ١۴ میلیون بیمه شده اصلی سازمان تامین اجتماعی نیز سه میلیون نفر بانوان هستند. البته سازمان تامین اجتماعی ۴٣ میلیون بیمه شده دارد.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ اضافه کرد: قانون بخشودگی جرائم برای حمایت از کارفرمایان بدهکار در سال رونق تولید از دیگر طرح هایی است که برای کمک به کارفرمایان به اجرا گذاشته شده است. این طرح در دو دوره قبل نیز به اجرا گذاشته شد و در حال حاضر نیز از ١٣ خرداد تا ١٣ شهریور به مدت سه ماه ادامه دارد.
وی تصریح کرد: تمام کارفرمایان بدهکار می توانند با تقسیط بدهی خود از ١٠٠ درصد دیون معوق بخشوده شوند البته شرط تقسیط تا ٣۶ ماه است و به ازای هر ۶ ماه اضافه کردن زمان تقسیط ١۵ درصد بدهی معوق باید از سوی کارفرمایان پرداخت شود.

حیدری گفت: طی سال گذشته در سطح سازمان تامین اجتماعی حدود ۱۰۴ هزار نفر کمک‌هزینه ازدواج دریافت کرده‌اند و این اداره‌کل بالاترین میزان این نوع پرداخت را داشته و بیش از ۱۴ هزار مورد کمک هزینه ازدواج پرداخت کرده‌است.

مدیرکل تامین‌اجتماعی غرب تهران بزرگ با تاکید براینکه فلسفه وجودی این سازمان رفع دغدغه خانواده‌های نیروی مولد است، تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی با ارائه ۱۸ نوع خدمات بلندمدت و کوتاه مدت بیمه‌ای از بیمه شدگان و خانواده‌های آن‌ها حمایت می‌کند و بیش از ۴۲ میلیون تفر از جمعیت کشور زیر پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار دارند.

وی افزود: در اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر زیر پوشش بینه تامین اجتماعی قرار دارند. قطب صنعت تهران در منطقه غرب قرار دارد و صنایعی مانند خودروسازان، قطعه سازان، لاستیک، صنایع خانگی و غذایی و نیز دانشگاهیان و …. خدمات خود را از این اداره کل دریافت می‌کنند.

حیدری اظهار کرد: همچنین حدود ۱۹ هزار و۸۵۰ نفر مقرری بگیر بیکاری از این اداره کل مقرری خود را دریافت می‌کنند و نیز ۳۴۵ هزار مستمری‌بگیر، ۴ هزار قالی‌باف، حدود ۱۸ هزار بیمه شده ساختمانی و… خدمات خود را از این اداره‌کل دریافت می‌کنند.