اصفهان- رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان گفت: بدنبال تجمع امروز کشاورزان در مقابل استانداری اصفهان، وعده پرداخت کامل پول گندم به کشاورزان تا هفته آینده داده شد. به گزارش ربیع به نقل از مهر ،حسین محمدرضایی اظهار داشت: با وجودی که چند روز پیش، کشاورزان به دلیل عدم پرداخت پول گندم جلوی درب جهاد کشاورزی استان تجمع کرده بودند اعلام شد که اگر تا سه روز دیگر پول گندمکاران پرداخت نشود، آنها جلوی درب استانداری تجمع می‌کنند.

وی بیان داشت: امروز کشاورزان با تجمع جلوی درب استانداری اصفهان وعده داده شد که یک قسمت از پول گندم را تا آخر هفته و قسمت دیگر را تا هفته آینده به کشاورزان پرداخت می‌کنند.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان تصریح کرد: با وجودی که در دولت قبل به محض پرداخت گندم به غله با فاصله و کمتر از یک هفته پول گندم به حساب کشاورزان واریز می شد، اما هم اکنون با گذشت یک ماه و نیم هیچ پولی به کشاورزان پرداخت نشده است و تمام چک‌های کشاورزان در حال برگشت خورده است.

وی اظهار داشت: امروز در پی تجمع کشاورزان جلوی درب استانداری، یکی از معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و چند تن از نماینده کشاورزان با معاونین استانداری جلسه گرفتند.

محمدرضایی با اعلام اینکه از هر روستای استان اصفهان یکی، دو نفر از کشاورزان در مقابل استانداری تجمع کردند، ادامه داد: یکی از مسائل دیگری که کشاورزان مطرح کردند در خصوص اختصاص آب برای کشت پائیزه سال جاری بود.

وی بیان داشت: دولت تدبیر و امید باید یک تدبیر اساسی برای کشاورزانی که پس از یکسال تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد زمین خود را بدلیل کم آبی زیر کشت برده بودند و تنها راه معاش آنها پول گندم است، بیندیشد.

این عضو هیات مدیره نظام صنفی شهرستان اصفهان افزود: عده ای از کشاورزان گندم خود را از روی ناچاری و احتیاج به نرخ آزاد که کمتر از نرخ دولتی است به دلالان فروختند تا اینکه بتوانند به وعده سر خرمن خود عمل کنند.