نائب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در زمان حضور رئیس جمهوری در بین مردم اصفهان شاهد بودیم که وی با صدای رسا وعده جاری ساختن رودخانه را سر می دادند ولی اکنون این وعده عملی نشده است.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ، عدنان زادهوش اظهارکرد: مشخص نیست که چرا مصوبات ۹ ماده ای شورای عالی آب به اجرا در نیامده این در حالی است که رئیس جمهوری، درجمع مردم این شهر حضور یافت و با صدای رسا قول جاری ساختن زاینده رود را سر داد.
وی، با بیان اینکه کاهش بارندگی های استان بر کسی پوشیده نیست اعلام کرد: پس با این تفاسیر نباید در بالا دست برداشت ها افزایش داشته باشد؛ زمانی شیخ بهایی برداشت های آب را به صورت درصدی برای افراد محقق کرده بود ولی امروزه برداشتها به صورت چند هزار لیتر در روز است که به افراد مختلف این حق داده شده است.
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان اولین و مهم ترین مسئله تهدید آمیز برای شهرستان اصفهان را کمبود آب دانست و بر اجرای هر چه سریع تر مصوبات ۹ ماده ای شورای عالی آب تاکید کرد.
زادهوش ابراز کرد: در برنامه ۵ ساله ششم توسعه نیز مهم ترین مسئله ای که باید به آن رسیدگی شود تامین آب است.
وی معتقد است که جاری بودن زاینده رود تنها به خاطر زیبایی و دلپذیری مناظر نیست بلکه قطع جریان آب باعث آلودگی خاک و هوا نیز شده است.
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان، با بیان اینکه ساکنان محدوده شرق اصفهان بسیار به آب زاینده رود وابسته هستند؛ گفت: بی آبی رود باعث شده تا جان و مال این افراد در معرض تهدیدی جدی قرار گیرد ولی از سوی مسئولان اقدام موثری تاکنون شکل نگرفته است.
زادهوش، در پایان با ارائه چند راهکار گفت: کاهش برداشت ها، مدیریت صحیح منابع آب، عدم بارگذاری های جدید و تکمیل پروژه های انتقال آب از اقداماتی است که می تواند جان زاینده رود را نجات دهد.