به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ،محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این بازدید در جریان نحوه خدمت‌رسانی پایانه جنوب به مسافرین خطوط جاده‌ای قرار گرفت وضمن گفت و گو با مسافران و رانندگان ، برای حل سریع‌تر مسائل و درخواست ها، رهنمود های لازم را بیان کرد.

بر اساس این گزارش ، وزیر راه و شهرسازی با حضور در خوابگاه رانندگان به مشکلات رانندگان رسیدگی کرد و از مسئولان ذی‌ربط خواست تا مشکلات این افراد زحمت‌کش در اسرع وقت حل‌وفصل شود.
وی همچنین با حضور در اتوبوس حامل زائرین اربعین حسینی امسال و گفتمان با برخی از مسافران به حل دغدغه‌های آن‌ها پرداخت و از مسافران خواست مطالبه گر حق‌وحقوق خود در مسیرها باشند.
محمد اسلامی، در جمع مدیران و مسئولان سامانه حمل‌ونقل بین‌شهری به اهمیت ایمنی سفر و مسافر به ایجاد ایستگاه‌های بازرسی فنی در پایانه‌ها اشاره کرد و افزود: ایمنی سفر و مسافر اصلی‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم چراکه با هیچ موضوع دیگری قابل‌مقایسه نیست. این اقدام باعث شده تا ضریب ایمنی در مدت کوتاهی افزایش یابد و موضوع مهمی است که باید به‌طور مستمر در دستور کار باشد.
وزیر راه و شهرسازی توجه به آسایش و رفاه مسافران در پایانه‌های مسافری را بسیار مهم خواند و افزود: در این زمینه اقدامات خوبی در پایانه‌های مسافری انجام‌گرفته است.
وی همچنین یاد آور شد : باید تلاش کنیم تا کیفیت فضای پایانه‌ها بیش‌ازپیش ارتقا یابد و با توجه به تعداد بالای مسافران به‌ویژه در پایانه‌های مسافری جنوب و غرب لازم است که ارائه خدمات باکیفیت مطلوب‌تری انجام شود. گفتنی است در این بازدید عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به همراه  تعدادی از مدیران حوزه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ،وزیر راه و شهرسازی را در جریان آخرین برنامه‌ریزی‌های سازمان راهداری در خصوص ارائه خدمات مطلوب به مسافران قراردادند.