به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از گرگان، حجت‎الاسلام سیدرضا سیدحسینی صبح امروز در نشست مسؤولان دستگاه قضایی با بانوان فرهیخته استان گلستان اظهار کرد: باید به سمت کاربردی کردن مسائل حرکت کنیم تا مشکلات و آسیب‎های اجتماعی جامعه از جمله طلاق حل شود.

وی با بیان اینکه نگاه قانون نسبت به خانواده حمایتی است و همه کارها باید جنبه حمایتی داشته باشد تا موجب حفظ خانواده شود، افزود: وقتی جنبه حمایتی وجود دارد نباید به دنبال مجازات و مسائل کیفری برویم.

دادستان مرکز استان گلستان تأکید کرد: متأسفانه در دعاوی خانواده در گام نخست جنبه کیفری را تشدید می‎کنند که در این موارد چالش‎ها بیشتر می‎شود.

سیدحسینی با بیان اینکه از وضع مجازات‎هی کیفری در مباحث مربوط به خانواده مخالفم، اذعان کرد: مسائل خانواده به جز در موارد استثنا نباید به دادگاه بیاید و باید در جای دیگر بررسی و مطرح شود.

* لزوم فعال شدن سمن‎ها و تشکل‎های مردمی در حوزه حمایت از خانواده و زنان

وی بر لزوم فعال شدن سمن‎ها و تشکل‎های مردمی در حوزه حمایت از خانواده و زنان تأکید کرد و یادآور شد: سمن‎ها باید در این حوزه فعال شوند و نقش آنها باید حمایتی باشد.

دادستان مرکز استان گلستان با بیان اینکه متأسفانه همیشه در جامعه به‎دنبال پیدا کردن حقوق هستیم اما به دنبال تکلیف خود نیستیم، تصریح کرد: ما باید این مهم را در کلاس‎های قبل ازدواج آموزش دهیم که در اصل ما تکالیفی برعهده داشته و دیگران حقوقی دارند و اگر همه این مهم را سرلوحه کار خود قرار دهند محیط خانواده خوب خواهد شد.

سیدحسینی با بیان اینکه نحوه آموزش‎های پیش از ازدواج بسیار مهم است و کارشناسان زبده باید در دوره‎های آموزشی حضور یابند، بیان کرد: ما از کارشناسان و افرادی که می‎توانند در حوزه پیشگیری به ما کمک کنند، استقبال می‎کنیم.

وی با تأکید بر اینکه مراکز مشاوره باید انگیزه‎های طلاق را کنکاش کنند تا ما بتوانیم برنامه‎ریزی کنیم، اذعان کرد: ۹۰ درصد علت طلاق در بین زوجین مسن قرار گرفتن تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی است، در واقع برخی از علل طلاق مالی است که باید در این خصوص بررسی و کنکاش صورت بگیرد و اقدامات و تدابیر لازم برای جلوگیری از آن اتخاذ شود.

دادستان مرکز استان گلستان در بخش دیگر از سخنانش به وجود ۲۷ هزار کودک بازمانده از تحصیل در گلستان اشاره و تأکید کرد: بنده برای رفع این مسأله اعلام آمادگی می‎کنم و درخواست دارم بررسی شود که در کدام مناطق کودکان بازمانده از تحصیل بیشتر هستند تا راه حلی برای آن در نظر گرفته شود.

سیدحسینی متذکر شد: وجود ۲۷ هزار بازمانده از تحصیل در شان گلستان نیست.

انتهای پیام/۸۳۰۱۸/