به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایرنا، این واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی قاین سالانه ۲۰ هزار تن لوله پلی اتیلن را تولید و روانه بازار می‌کند.

با بهره‌برداری از این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۱۰ هزار و ۱۸۹ مترمربع و زیربنای ۲ هزار و ۳۴۱ مترمربع زمینه اشتغال ۱۲ نفر به طور مستقیم فراهم شده است.

۳۵ میلیارد ریال برای ساخت این کارخانه هزینه شده است همچنین سالانه توان برق این واحد تولیدی ۳۵۰ کیلووات و آب مصرفی آن ۶ هزار مترمکعب خواهد بود.

رضا رحمانی همچنین با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان از کارخانه فرآوری و بسته‌بندی زعفران، زرشک و خشکبار «تروند زعفران» در قاین بازدید کرد.

این واحد فرآوری سالانه ۲۰۰ تن محصول را تولید می‌کند.

خراسان جنوبی رتبه دوم تولید زعفران را در کشور دارد.

سالانه محصول ۲ هزار نفر از کشاورزان و زعفران‌کاران استان به ویژه شهرستان قاینات توسط این واحد فرآوری و بسته‌بندی خریداری می‌شود.

مدیرعامل شرکت تروند زعفران گفت: از سال ۸۳ تاکنون با روستاییان و کشاورزان برای خریداری محصول زرشک و زعفران آنها قرارداد منعقد شده است.

محسن احتشام افزود: کشاورزان تحت آموزش هستند و زنجیره ارزش از کشاورز، تولید کننده و مصرف کننده ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه شرایط خرید تروند زعفران صادراتی است اما یکی از عمده مشکلات ما در استان وجود دلالان و واسطه‌گران است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند ادامه داد: زمینه صادرات این محصول به کشورهای مختلف فراهم است و در تمامی بسته بندی‌ها نام زعفران ایران در بازارهای جهانی مطرح شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت که امروز (شنبه) به همراه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و تعدادی از معاونان و مدیران ارشد این وزارتخانه وارد بیرجند شد، همچنین واحد تولید پروفیل و در و پنجره یو پی وی سی را در شهرک صنعتی قاین افتتاح رسمی کرد.

رضا رحمانی در ادامه برنامه‌های خود از کارخانه فولاد قاینات و همچنین کارخانه منیزیم سربیشه و طرح های توسعه‌ای این کارخانه بازدید می‌کند.

بازدید از کارخانه کویر تایر و طرح توسعه آن، آغاز عملیات اجرایی طرح بازیافت کاغذ شرکت کاشی فرزاد و نشست با فعالان اقتصادی استان از دیگر برنامه های پیش بینی شده در سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت است.

معاونان وزیر نیز امروز به برخی شهرستان‌های خراسان جنوبی می‌روند.

این استان مرزی ۱۱ شهرستان دارد و از نظر وسعت سومین استان پهناور ایران محسوب می‌شود.