به گزارش پایگاه خبری ربیع از کرمان، حجت السلام خسروی، روحانی طرح هجرت در جشن آغاز امامت و ولایت امام عصر(عجل الله تعالی) در مسجد شیرخدا راین برگزار شد با تبریک این مناسبت، تصریح کرد: یکی از وظایف منتظران، آمادگی است.

وی با استفاده از احادیث، بر نیکوساختن اخلاق و خودسازی و نماز اول وقت تأکید کرد و گفت: بنا به روایت از حضرت ولی عصر (ع)، هیچ چیز مانند نماز اول وقت، بینی شیطان را به خاک نمی مالد و به احترام نماز اول وقت امام زمان، نماز ما هم مورد قبول قرار می گیرد.

روحانی طرح هجرت با اشاره به جایگاهی که رسول اکرم صلی الله علیه وآله برای مؤمنین آخرالزمان ذکر کرده است؛ ادامه داد: در زمان غیبت دوشنبه ها و پنجشنبه ها اعمال ما بر حضرت صاحب عرضه می شود.

وی ساخت مساجد پرزرق و برق در حالی که خالی هستند و همچنین منکر شدن معروف ها و معروف شدن منکرها را از جمله نشانه های آخرالزمان دانست و بر سه موضوع مهم تعاون و همکاری برای انجام امور خیر، صبر در ادای واجبات در دوران غیبت و انجام دادن آنها به درستی و دانستن قدر و قیمت امنیت تأکید کرد.

این مبلغ دینی به سخنی از آیت الله بهاءالدینی در خصوص ۳۱۳ یار اصلی امام زمان اشاره کرد که هر یک از آنان مانند امام(ره)یک انقلاب را اداره می کنند؛ ابراز امیدواری کرد تا از سربازان این ۳۱۳ نفر باشیم.

این مراسم که به همت امام جمعه و اداره اوقاف راین برگزار شد؛ با قرائت دسته جمعی دعای فرج، مداحی و ضیافت شام همراه بود.

حجت الاسلام محمدی، امام جمعه موقت راین هم در سخنانی، حضور در این مجالس را عبادت دانست و ذکر شریف صلوات را از اذکار مهم ماه ربیع الاول ذکر کرد.