به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس از بندرعباس، سیدعلی محمد موسوی صبح امروز در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان اظهار داشت: هرمزگان از ظرفیت‌های بالایی برای جذب سرمایه‌گذاری برخوردار است.

وی افزود: باید با ایجاد وحدت رویه از سردرگمی سرمایه‌گذار خارجی جلوگیری کنیم.

رییس‌کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران گفت: در عرصه سرمایه‌گذاری باید به سمت ائتلاف سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و سرمایه‌گذاری مجدد حرکت کرد.

موسوی ابراز داشت: سرمایه‌گذاران توجه داشته باشند به منظور جلوگیری از بعضی ناهماهنگی‌ها و سرگردانی‌ها فقط از طریق سازمان سرمایه‌گذاری در استان، نسبت به انجام فعالیت‌های خود و صدور مجوز اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور وجود ندارد، اضافه کرد: باید بخش خصوصی را به عرصه سرمایه‌گذاری وارد، و از وجود و ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم.

معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه هشت درصد رشد سرمایه‌گذاری در هر سال پیش‌بینی شده است، افزود: با وجود شرایط تحریمی علیه کشور محقق شدن این رقم سخت است اما باید به دنبال جذب سرمایه‌گذاران بیشتر خارجی باشیم.

موسوی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم ۶۵ میلیارد دلار تامین بودجه برای سرمایه‌گذاری لازم هست که ۵۰ میلیارد آن توسط دولت تامین شده و ۱۵ میلیارد دلار دیگر مورد نیاز است که باید با جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی این میزان بودجه را تامین کنیم.

رییس‌کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با اعلام اینکه امیدوارم این همایش بتواند در جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی تاثیرگذار بوده و  باعث رونق بیشتر اقتصاد این استان و کشور شود یادآورشد: پیام سازمان سرمایه‌گذاری این است که دست دوستی به سوی کشورهای دوست و همسایه دراز، و سرمایه‌گذاران خارجی را به حضور و سرمایه‌گذاری در هرمزگان ترغیب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از بعضی از ناهماهنگی‌ها و به دلیل اینکه سرمایه‌گذاران در راهرو سازمان‌ها گرفتار نشوند می‌توانند به این سازمان مراجعه کنند که در استان‌ها، استانداری‌ها نماینده این سازمان است.

معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی در پایان ضمن برشمردن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هرمزگان در جذب سرمایه‌گذاران تصریح کرد: وجود زیرساخت‌های لازم و برخورداری این استان از نعمت‌های بی‌شمار خدادای باعث می‌شود سرمایه‌گذاران میل و رغبت زیادی برای سرمایه‌گذاری از خود نشان دهند.

انتهای یپام/۸۸۰۴۹/