نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: هویت ایرانی با اعتقاد بر خداوند زیر بار هیچ قدرت دیگری نمی‌رود و تنها راه پیروزی خود را اطاعت از دستورات قرآن کریم می‌داند.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم،  سعید جلیلی بامداد یکشنبه در مراسم احیای شب بیست و هفتم ماه مبارک رمضان در مسجد سید اصفهان پیرامون فضیلت ماه مبارک رمضان اظهار داشت: رمضان ماه بهار قرآن است و مسلمانان باید علاوه بر تلاوت قرآن در این ماه سعی بر اجرای احکام عنوان شده در قرآن کریم را داشته باشند، همیشه باید تلاش کنیم تا جزو افردای نباشیم که پیامبر اسلام از آنان پیرامون تلاوت و عدم اجرای دستورات قرآن گلایه می‌کند، دغدغه اصلی مردم در جامعه باید همین موضوع باشد.

وی افزود: با تلاوت و اجرای دستورات قرآن کریم می‌توانیم از جمله افرادی نباشیم که در آخرت از کرده خود پشیمان هستند، علاوه این موضوع در زمره افرادی که شامل گلایه حضرت رسول اکرم (ص) نیز هستند، قرار نخواهیم گرفت، بنابراین بهار قرآن بهترین زمان برای تلاوت آیات قرآن کریم بوده و این موضوع را می‌توانیم در برنامه روزانه خود قرار دهیم.

رسیدن به نتیجه مطلوب تنها با اجرای دستورات قرآن کریم حاصل می‌شود

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان این موضوع که برخی با انجام محاسبات نادرست در زندگی به مسیرهای غلط سرازیر می‌شوند گفت: برخی برای رسیدن به موفقیت‌های کذایی از دستورات قرآن و خداوند چشم‌پوشی می‌کنند که این عمل اشتباه بوده و در ادامه متوجه آن می‌گردد.

وی ادامه داد: به نظر این افراد باید برای رسیدن به عزت از برخی احکام گذشت و آن‌ها را نادیده گرفت که این موضوع را جدا از زندگی عمومی و در مسائل سیاسی در سطح بین‌الملل نیز مشاهده می‌کنیم، این منطق از نظر اسلام صحیح نبوده و آینده‌ای خوب نیز در انتظار چنین عملکردی نیست.

جلیلی تصریح کرد: روابطی که با چشم‌پوشی از دستورات قرآن کریم باشد نادرست بوده و حتی خود قرآن کریم نیز با صراحت این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهد، منظور قرآن کریم را نمی‌توان تنها در مسائل شخصی و روابط دوستانه برداشت کرد و آیات قرآن پیرامون امور سیاسی نیز کاربرد داشته و راهنمای بسیار موثری برای ارتباط با جهانیان و روابط بین‌الملل است.

وی با بیان اینکه سرافرازی با عزت در راستای اجرای احکام اسلام است، خاطرنشان کرد: به اعتقاد ما عزت و سربلندی در جهان نیز با اجرای دستوارت قرآن صورت می‌پذیرد، برخی از کشورها برای عضویت در اتحادیه‌ها یا اجرای برنامه‌هایی حاضر هستند که در مقابل شروط و دستورات طرف مقابل چراغ سبز نشان دهند در صورتی‌که چنین نظریه‌ای درست نیست، خداوند نیز پیرامون این موضوع با صراحت اجرای احکام قرآن را تضمینی برای رسیدن به مقصد می‌داند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: اگر کسانی شرایطی خلاف دستورات قرآن را عمل می‌کنند برای این فعالیت خود دلیل دارند، از قبیل رسیدن به عزت و کم کردن فشار دیگران در صورتی که پایان این مبحث پایانی خوب نیست.

وی خاطرنشان کرد: دغدغه اصلی پیروان قرآن کریم این است که نکند ما نیز مانند دیگران خلاف دستورات عمل کنیم و در پایان نیز ضرر این انتخاب را بینیم که نباید چنین موردی برای مومنان با وجود رهنمودهای قرآن به وجود آید، براساس گفته قرآن کریم باید انتخاب صحیح صورت گیرد تا آثار رحمت خداوند را در مسیر متوجه شویم و با اطمینان به خداوند نتیجه مطلوب را کسب کنیم.

جهاد کبیر، نداشتن هراس برابر دشمن است

جلیلی با بیان اینکه قرآن کریم به مومنان بشارت مسیرهای مطمئن را می‌دهد، گفت: خداوند در قرآن کریم مومنان را بابت عدم اذیت دشمنان در صورت انتخاب مسیر صحیح تضمین کرده که این موضوع معنای جهاد کبیر را مشخص می‌کند.

وی افزود: جهاد کبیر یعنی در مقابل دشمن نباید هراسی داشت، به این معنی که نباید نظرات آنان را انجام داد و سپس منتظر نتیجه ماند،  اگر خداوند را قبول کردیم نباید کدخدایی را بپذیریم و تنها باید دستورات خداوند را اجرا کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنان گفت: سند استراتژیک امنیت ایالت متحده که سال گذشته توسط رئیس جمهور فعلی این کشور امضا و منتشر شد به صراحت بیان می‌کند که ما باید برای صد سال آینده نیز رهبریت جهان را برعهده داشته باشیم.

وی افزود: این حقی که آمریکایی‌ها برای خود ایجاد کرده‌اند باطل بوده و برای ما قابل قبول نیست، در صورتی که ما نیز اکنون این موضوع را بپذیریم حکم صریح قرآن را رد کرده‌ و جهاد کبیر را نیز اجرا نکرده‌ایم، منطق اسلام، رهبری کسی یا گروهی که دارای صلاحیت نباشد را نپذیرفته،  زیر بار ظلم نمی‌رود و ایستادن را در مقابل ظلم بسیار ارزشمند‌تر از قبول صحبت‌هایی غیر از دستورات خداوند می‌داند.

 قدرت ایران اسلامی با انتخاب‌های صحیح به کشورهای جهان ثابت شده است

جلیلی با بیان اینکه برخی در جهان اسلام از آنچه تبعیت کردند که دشمنان خداوند می‌خواستند، گفت: بسیاری از آیات پیرامون روابط مومنان است که برخی از این روابط پیرامون مومنان با یکدیگر بوده و برخی مربوط به روابط مومنان با کفار است.

وی بیان کرد: امروز در جهان اسلام نیز برخی کشورها به این موضوع توجه نکرده و اشتباه خود را متوجه شدند، به عنوان نمونه مرسی رئیس جمهور مصر که با منطق دشمنان پیش می‌رفت مورد قبول آنان واقع نشد و سرنوشت وی به صورت دیگری رقم خورد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از مفاهیم قرآنی را با اعتقادی که داریم تجربه کرده‌ایم، بسیاری از دشمنان خود به قدرت کشور ما اعتراف می‌کنند و از امنیتی که در این کشور وجود دارد متعجب هستند، دلیل این است که می‌دانیم باید در چه راهی حرکت کنیم، هویت نظام ما اطاعت از خداوند و جهاد کبیر است و دشمن از این موضوع نگران است.