معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت گفت: در هفته دولت ۱۵۵ طرح تولیدی، معدنی با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

 به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ، سیدمحمود نوابی معاون وزیر صنعت و معدن وتجارت در حاشیه افتتاح سه طرح تولیدی ،صنعتی در نطنز ، گفت: در هفته دولت تعداد ۱۵۵ طرح با هزینه ای بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال  سرمایه گذاری  و اشتغال ۹ هزار نفر در سراسر کشور افتتاح  و به بهره برداری می رسد
نوابی با اشاره به حل مشکلات واحدهای تولیدی در کشور اظهار داشت: تعداد ۷۵۰۰واحدهای تولیدی دارای مشکلات مالی جزیی ،مشکلاتشان از محل تسهیلات ارزان قیمت برطرف می‌شود.
وی کارگروه اقتصاد مقاومتی استانها به ریاست استاندار را مسئول انتخاب این واحدها در استان‌ها دانست و اظهار کرد: دولت تلاش می کند با تزریق  منابع مالی مناسب این تعداد واحدهای تولیدی دوباره فعال شوند و به چرخه بازار و تولید بازگردند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای تولیدی راکد افزود: تسهیلات ارزان قیمت از سوی بانک‌ها با نگاه کمک به چرخه تولید تامین می‌شود و بدهی‌های غیرجاری و چک‌های برگشتی واحدها ملاک عمل قرار نمی‌گیرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین  از تکمیل دو هزار واحد صنعتی نیمه تمام در کشور خبرداد و خاطرنشان کرد: ۲ هزار طرح تولیدی و صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰درصد امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی در ادامه اظهار داشت: تا کنون تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ واحد و طرح صنعتی دارای مجوز برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب وزارت صنعت و معدن و تجارت ثبت نام کردند که عمده این واحدهای ثبت نام شده در حوزه کشاورزی و صنعت هستند.
لازم به ذکر است؛ عصر روز چهارشنبه با حضور رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ۳ طرح تولیدی صنعتی در نطنز افتتاح و بهره برداری رسید.