به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایسنا، مجید کیان‌پور ، درباره وضعیت اجاره بها و وضعیت مسکن با بیان اینکه باید تعادلی بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن ایجاد شود، اظهار داشت: تلاشمان این است که با همکاری وزارت راه و شهرسازی شرایط برخورداری از مسکن برای دهک‌های سوم تا ششم فراهم شود و انجام این مهم راهکاری مناسب برای تعدیل بازار مسکن است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: به منظور کنترل اجاره بها پیشنهادی را به وزارت راه و شهرسازی داده‌ایم تا این مهم کنترل شود.

کیان‌پور وضعیت بازار مسکن را  ناشی از تغییر نرخ ارز و تاثیر بازارهای موازی دانست و عنوان کرد: باید در راستای تقویت ارزش پول ملی کشور تلاش‎ها مضاعف شود.

وی گفت: قدرتمند شدن پول ملی می‌تواند شرایط مناسبی در بازار مسکن ایجاد کند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هم‌افزایی خوبی بین کمیسیون عمران مجلس با وزارت راه و شهرسازی وجود دارد تا اقداماتی در راستای ساماندهی بازار مسکن در بخش تولید و اجاره بها انجام تا پاسخگوی نیاز یک میلیون واحد مسکونی در سال باشند.

کیان‌پور تصریح کرد: عملیاتی کردن این مهم نیازمند تخصیص منابعی از سوی مجلس است که باید پیگیری شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه البته ظرفیت‌های قانونی خوبی برای بهبود وضعیت تولید مسکن وجود دارد (قوانین برنامه ششم توسعه، آیین نامه اجرایی بند “ب” تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۸۵ کل کشور، ‌ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب سال ۱۳۸۷) خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت دولت و مجلس  مسکن مورد نیاز کشور و قشر ضعیف جامعه با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تولید تا راهی برای کنترل بازار اجاره بها باشد.