مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان:

همه نیازمندان یتیم نیستند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: تمایل مردم برای کمک به کودکان غیریتیم کمتر است در حالی که نیازمند کمک بیشتری هستند. به گزارش پایگاه خبری ربیع، حمیدرضا شیران با اشاره به اینکه کمیته امداد ۹۶ هزار خانوار تحت پوشش دارد، اظهار کرد: ۴۵ درصد این تعداد یعنی در حدود ۴۳ هزار خانوار از خانواده‌های ایتام هستند.

یتیم بدون حامی نداریم

وی با بیان اینکه در حال حاضر هفت هزار و ۸۹۱ یتیم زیر ۱۸ سال تحت پوشش کمیته امداد اصفهان قرار دارد، گفت: در حال حاضر ۴۲ هزار حامی در استان وجود دارد و یتیم بدون حامی نداریم.

۱۹ هزار خانوار تحت پوشش

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اشاره به اینکه ۱۹ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد تحت پوشش تأمین اجتماعی نیز قرار دارند، اضافه کرد: سیستم‌های حمایتی باعث می‌شود تعداد ایتام تحت پوشش کمیته کمتر شود از طرفی پسران ۱۸ ساله در صورتی که دانش‌آموز نباشند از حمایت طرح اکرام ایتام خارج می‌شوند اما ایتام دختر تا زمان ازدواج تحت پوشش طرح اکرام هستند.

کمک ۱۸ میلیارد تومانی به ایتام

شیران با بیان اینکه سال گذشته از سوی حامیان ۱۸ میلیارد تومان به ایتام کمک شده است و متوسط دریافتی هر یتیم در ماه ۱۷۳ هزار تومان است، تصریح کرد: هر ساله بین پنج تا هفت هزار نفر حامی در طرح اکرام ایتام شرکت می‌کنند اما از طرفی با ریزش حامیان نیز روبرو هستیم زیرا برخی از حامیان فقط برای یک مدت محدود در طرح شرکت می‌کنند البته این کاهش در حدود ۱۵ درصد است.

هفته اکرام ایتام و نیازمندان

وی با اشاره به اینکه هفته اکرام ایتام و نیازمندان از پانزدهم تا بیست و یکم ماه رمضان در استان اجرا خواهد شد، افزود: خوشبختانه در زمینه سبد کالا فقط حامیان طرح اکرام مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به اطعام ایتام نیازمند کمک کردند.

طرح محسنین

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اشاره به طرح محسنین گفت: در این طرح کودکان نیازمند غیر یتیم تحت پوشش قرار می‌گیرند و این طرح دو سال است که آغاز شده و حدود هفت هزار و ۵۰۰ خانواده تحت پوشش این طرح هستند اما ۳۵ هزار خانوار تحت پوشش قرار نگرفتند.

کمک به کودکان نیازمند غیر یتیم

شیران با اشاره به اینکه مردم تمایل چندانی برای کمک به کودکان نیازمند غیر یتیم ندارند، ادامه داد: سال گذشته چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به حساب افراد نیازمند طرح محسنین واریز شده است در حالی که فرزندان زنان سرپرست خانوار، زنان مطلقه، فرزندان زندانیان، کودکان که پدر از کار افتاده دارند و کودکان مبتلا به بیماری‌های صعب‌الاعلاج از اقشاری هستند که به کمک بیشتری نیاز دارند.